Tühikargajatest müügiproffide aeg on läbi

Väärtusmüügi teemadel arutajad jõuavad sageli Apple'ni. Samal ajal räägitakse Best Salesi kommentaarides hinnatundlikust klientuurist. Uus iPhone kadus EMT lettidelt nädalaga ja tekitas pikad tellimis-järjekorrad. Kas mingi haruldane klientide eriliik? Vaevalt.

Kas keegi on saanud Apple toodetelt olulisi hinnasoodustusi? Tõenäoliselt mitte. MacBook Pro uue mudeli hind oli aasta alguses 1290EUR, vanal mudeli 1190EUR. Kas Apple on kunagi teinud hinnakampaaniaid?

Apple on hea tõestus protsessidele, mis minu subjektiivsel hinnangul illustreerivad mõiste “müük” tähenduse muutumist.
Esile tõusevad oma valdkonna eksperdid. Tasakaalus on väärtus ja positiivne kuvand. Müüki tavamõistes ei olegi vaja. Kui toode on nõrk või ei eristu, siis pikka pidu ei ole.
Teiseks on muutunud ostuprotsess. Mul ei ole vaja müügiproffi, et oma eelistustes selgusele jõuda. Vahet ei ole, kas plaanin osta uut autot, arvutit või puhkusereisi: ühe nupuvajutuse kaugusel on minu usaldusisikute kommuun ja igasugune müügimees jääb nende soovituste vastu kaotajaks.
Areenile astuvad uut tüüpi “müügimehed”. Nad ei saa palka tootjalt, vaid on ise toote või teenuse kasutajad ning nende rahulolu levib internetiavarustes megakiirusega. Muide, ma soetasin aasta alguses oma esimese Mac’I pelgalt seetõttu, et ei viitsinud enam sõprade kulmukergitamise peale vabandusi otsida. “Analüütiku Gene Munsteri sõnul on 94% USA iPhone kasutajatest nõus ka järgmise seeria telefoni ostma. See tähendab, et firma võib arvestada vähemalt 35-45% müügituluga olemasolevate klientide seas,” kirjutas Rainer Saad eelmisel nädalal aripaev.ee uudises.
Ja lõpuks on ostuhetkest olulisem see, mis juhtub pärast. Mulle meeldivad need Mac’i väikesed mugavused ja pidevad uuendused. Samuti hindan kõrgelt helpdeski lihtsust ja operatiivsust. Eelmise nädala uudistest läbi jooksunud teade EMT ja Tele2 suurest kliendikaotusest pani taas mõtlema: kliendisuhted küll luuakse müügiprotsessis, aga kaotatakse halva teeninduse pärast. Kohalikud gigandid võiks mõelda ka sellele, miks ma oma sideoperaatori helpdeskist kunagi abi ei saa, miks mul on jätkuvad sidekatkestused ja miks minu tütre telefon pidevalt sekundipealt välja lülitatakse.

“Müügiproff müüb ka eskimole lund,” kirjutas üks Best Salesi kommentaator. Soovitan sellega ettevaatlik olla. Üks teine kommentaator tervitas kõiki lumemüüjaid minu suure lemmiku Frank Zappa looga http://www.youtube.com/watch?v=ADSEhAjj8pQ

Apple'i aktsiasiht tõuseb 718 dollarilt 910 dollarile. Analüütiku hinnangul võib Applest saada esimene triljoni dollari ettevõte. Elame, näeme! Liiga palju ma sellistesse avaldustesse kah ei usu. Aga trend on jätkuvalt positiivne.

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

COMPENSA ELUKINDLUSTUS otsib ELUKINDLUSTUSE JA INVESTEERIMISE NÕUSTAJAT

Compensa Life Vienna Insurance Group SE

23. jaanuar 2019

TELE2 EESTI AS otsib VEEBIANALÜÜTIKUT

Tele2 Eesti AS

21. jaanuar 2019

Teabevara