Ükski korralik müügimees ei esita teile esimeses lauses parimat pakkumist

Käes on auto ostu-müügi kõrghooaeg. Whatcar.ee toimetaja Tõnu Tramm annab soovitusi, kuidas raha mõistlikult kulutada.

ARVUTAGE välja, kui palju teil pärast eluasemelaenu või üüri, elamiskulude, kõiksugu arvete, lõbustuste ja muu eest maksmist raha järele jääb.

MÕELGE, kas vajate tingimata uut autot või sobib ka vähekasutatud sõiduk. Kui otsustate pruugitu kasuks, tasub eelistada ametlike esinduste nn teise ringi autosid, millel on kindel ajalugu ja esindaja garantii auto tehnilise korrasoleku eest. Kui soovite osta eraisikult, laske auto esinduses kindlasti üle vaadata
ja küsige sealt infot auto ajaloo kohta (odomeetri vastavus tegelikkusele,
remondi ja hoolduste aruanne jms).
AUTOLIISINGU maksetele peate lisama ülalpidamiskulud ehk kütuse, kindlustuse ja hoolduse. Aastas lähevad need teile tuhandeid maksma. Eeldatava aastase
läbisõidu järgi saate hinnata auto aastast ülalpidamiskulu. Vaadake ka müügikuulutusi, kui palju maksab sama auto näiteks viie aasta pärast ehk kui suur on tema hinnalangus.
LIISINGUST mõtlema hakata pole kunagi liiga vara. Müüjad armastavad ostjaid, kes on ettevalmistustöö tegemata jätnud ega märka soodsamaid pakkumisi. Küsige pakkumusi erinevatelt liisingufirmadelt.
VÕRRELGE võrreldavat. Kontrollige kõiki üksikasju, ärge piirduge vaid intressimäärade või igakuiste tagasimaksete kõrvutamisega. Teie ju maksate laenu tagasi, seega peate teada saama kogu summa, mis teil kogu laenuperioodi jooksul välja käia tuleb.
AUTOMÜÜJA või liisingupakkuja käest küsige kirjalikku pakkumist, see aitab hilisemaid arusaamatusi või meelemuutusi ära hoida.
KAUBELGE! Ükski korralik müügimees ei esita teile esimeses lauses parimat pakkumist.
ÄRGE laske end mõjutada tegema midagi, mille lõpptulemus teile ähmaseks jääb. Arvudega saab igasugust segadust tekitada. Ehk kui te milleski kindel pole, öelge seda kohe. Ja ärge kirjutage alla paberile, mille sisust te aru ei saa.
UURIGE eelnevalt kaskokindlustuse maksumust erinevatele markidele-mudelitele. Need võivad erineda väga suurtes piirides

Osale arutelus

  • Tõnu Tramm

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara