Sarikuulutajad kisuvad alla maaklerite mainet

Kinnisvaraturgu solgivad õnnemängijast sarikuulutajad, kelle „teenus“ seisneb eraisikute kuulutuste omaniku loata oma nime all avaldamises, kirjutab Raid & Ko OÜ juhatuse liige Andree Raid.

Eesti kinnisvaraturul külvavad ebaausat konkurentsi kuulutuste sisestajad, kes reklaamivad end kinnisvaramaakleritena. Lähemalt uurides on aga tegu vaid libamaakleri suguvenna sarikuulutajaga, kes valdavalt eraisikute kuulutusi valimatult kokku ahmib ja neid omaniku loata oma nime all avaldab.

Õnnemängijast sarikuulutaja piirdub kuulutuse portaali või heal juhul mitmesse portaali panemisega. Kui mõni potentsiaalne ostja peaks helistama, siis on sarikuulutaja esimene töö hakata välja selgitama, kas pakkumine on veel müügis ja millised on selle omaniku seatud müügitingimused. See ongi enamasti tema esimene kontakt kinnisvaramüüjaga.

On selge, et taolise sisu ja kvaliteediga teenus kisub ausate maaklerite mainet alla, sest sellega ei ole rahul ei kinnisvara müüja ega ostja. Samuti ei ole asjakohane nimetada kuulutuste sisestamise spetsialiste maakleriteks.

Sellise võltsteenuse pakkuja ei osuta maakleriteenust, mille sisse kuuluvad kohustusliku osana objekti ülevaatus, konsultatsioonid parima müügi- või üürihinna määramiseks ja objekti reklaam. Samuti kliendi nõustamine läbirääkimiste käigus, infovahetus maaklerite vahel, tagasiside andmine kliendile, kuni tehingu vormistamise ja valduse üleandmise korraldamiseni.

Vahendusteenuse klient, kes soovib tegelikku teenust, mitte ainult kuulutuse sisestamist, peab maaklerilt nõudma hinnapakkumist ja osutatava teenuse detailset lahtikirjutamist.

Kinnisvaramüüja usaldab sageli maakleri kätesse oma suurimat rahalist väärtust omava eseme, seetõttu tasub maakleri valikul olla vähemalt sama hoolikas kui abikaasa või elukaaslase otsimisel.

Kinnisvaramüüja usaldab sageli maakleri kätesse oma suurimat rahalist väärtust omava eseme, seetõttu tasub maakleri valikul olla vähemalt sama hoolikas kui abikaasa või elukaaslase otsimisel.

Osale arutelus

  • Andree Raid

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

HARJU ELEKTER otsib MÜÜGIJUHTI

Harju Elekter AS

08. juuni 2018

GLAMOX otsib MÜÜGIINSENERI

Fontes PMP OÜ

29. mai 2018

KMT PREFAB OÜ otsib MÜÜGIJUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

25. mai 2018

Teabevara