Ettevalmistus saagikoristuseks

Kunagi küsiti Dale Carnegie´lt: „Sina oled aastakümneid esinenud professionaalne kõneleja. Ega sul vist enam ei ole vaja sellist paaritunnist sõnavõttu ette valmistada, nagu sa praegu tegid?“ Tuntud kõnemees vastas selle peale, et ka selle ettevalmistus võttis temal ligi kolm tundi aega.

Mida on müügiinimesetel sellest loost kõrva taha panna? Ettevalmistus kohtumiseks, toote-esitluseks, pakkumise tutvustamiseks ja milleks iganes on möödapääsmatu. Paljud müügiinimesed on teinekord niimoodi mõelnud, et „Ah ma tean ja tunnen seda inimest ligi 13 aastat, siin polegi vaja midagi seletada.“ või „Mul ju ligi 9 aastat müügikogemust, mida ma enam ette valmistan, kõik niigi klaar.“

On see õige või vale, pole tähtis. Andrew Matthews on öelnud: „Sa koristad saaki pärast seda, kui oled teinud tööd.“ Ja see töö, ehk pingutus, ei ole pelgalt „seeme“ mulda loopimine, vaid hoolikalt planeeritud tegevused kogu kasvu = müügiperioodi jooksul.

Kõik see on vajalik muidugi juhul, kui me soovime enda ja meeskonna müügieesmärke saavutada. Olen kuulnud ka inimesi ütlemas, et „Ei mul pole aega sellega (st ettevalmitamisega) tegeleda.“ Minu meelest on see sama, kui oleme eksinud ja hiljaks jäämas ning ütleme, et meil on kiire ja ei saa kaarti uurida, sest peame kiiresti kohale jõudma.

Osale arutelus

  • Guido Paomees

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

ESSVE Estonia otsib TURUNDUSJUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

01. oktoober 2017

Hilleberg is looking for an QUALITY MANAGER

Finesta Baltic OÜ

19. oktoober 2017

Digitrükk is looking for a EXPORT SALES MANAGER

Finesta Baltic OÜ

02. oktoober 2017

Teabevara