Ettevalmistus saagikoristuseks

Kunagi küsiti Dale Carnegie´lt: „Sina oled aastakümneid esinenud professionaalne kõneleja. Ega sul vist enam ei ole vaja sellist paaritunnist sõnavõttu ette valmistada, nagu sa praegu tegid?“ Tuntud kõnemees vastas selle peale, et ka selle ettevalmistus võttis temal ligi kolm tundi aega.

Mida on müügiinimesetel sellest loost kõrva taha panna? Ettevalmistus kohtumiseks, toote-esitluseks, pakkumise tutvustamiseks ja milleks iganes on möödapääsmatu. Paljud müügiinimesed on teinekord niimoodi mõelnud, et „Ah ma tean ja tunnen seda inimest ligi 13 aastat, siin polegi vaja midagi seletada.“ või „Mul ju ligi 9 aastat müügikogemust, mida ma enam ette valmistan, kõik niigi klaar.“

On see õige või vale, pole tähtis. Andrew Matthews on öelnud: „Sa koristad saaki pärast seda, kui oled teinud tööd.“ Ja see töö, ehk pingutus, ei ole pelgalt „seeme“ mulda loopimine, vaid hoolikalt planeeritud tegevused kogu kasvu = müügiperioodi jooksul.

Kõik see on vajalik muidugi juhul, kui me soovime enda ja meeskonna müügieesmärke saavutada. Olen kuulnud ka inimesi ütlemas, et „Ei mul pole aega sellega (st ettevalmitamisega) tegeleda.“ Minu meelest on see sama, kui oleme eksinud ja hiljaks jäämas ning ütleme, et meil on kiire ja ei saa kaarti uurida, sest peame kiiresti kohale jõudma.

Osale arutelus

  • Guido Paomees

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

Aurum Chemicals is looking for a SALES ENGINEER

M-Partner HR OÜ

04. mai 2018

Talot otsib MÜÜGI PROJEKTIJUHTI

M-Partner HR OÜ

29. aprill 2018

ADDINOL otsib BALTIMAADE TURU JUHTI

Ariko Reserv OÜ

26. aprill 2018

Teabevara