Piia Sander: "Müügipsühholoogia" - Teaduslik vastus küsimusele miks

Piia Sander
Piia Sander, Äripäeva ajakirjade müügijuht

Äripäeva ajakirjade müügijuht Piia Sander lahkab värskes arvustuses Põhjamaade ainsa müügiprofessori Petri Parvineni raamatut "Müügipsühholoogia. Nii meile müüakse."

Ausalt öeldes olen viimasel ajal liiga palju müügiteemalisi raamatuid lugenud. Vägisi tekib tunne, et kas ma just ei lugenud täpselt sama asja? Siis tuli Almondi ja rääkis mulle, et BestSalesil on plaan Petri Parvineni raamat eesti keelde tõlkida. Minus tekkis uudishimu, sest lootust oli millelegi teistsugusele. Olen mitmel üritusel Petri esinemisi kuulamas käinud ja alati on tekkinud tunne, et tahaks rohkem.

Võõras kangelane läänest

Siiani on minu poolt loetud raamatutetest olnud kangelaseks Lääne inimene. Nii kliendi, kui müüja rollis. Olen saanud ka oma nahal järgi proovida, kuidas hästi viimistletud ja harjutatud müüginipp Eesti kliendiga suheldes kolinal läbi kukub. Olen ka igapäevalselt kliendi rollis ja vabandan juba ette, aga kui kaubanduskeskuses läheneb liigselt naeratav noor ilus inimene, siis instinktiivselt tekib soov põgeneda

Kõige pikem vastus on OK

Kas Sa Finland Mäni oled lugenud? Tahame seda tunnistada või mitte, siis eestlane on oma temperamendilt soomlasega üpris sarnane. Tallinna tänavatelgi ringi liikudes näeb, et omavahel võõrad naljalt ei räägi. Trammis istub inimene ikka nii, et keegi tema kõrvale kindlasti ei istuks. Oma töös näen kuulen igapäevaselt, kuidas müüjad üritavad kontakti saavutada kliendiga, kelle kõige pikem vastus on OK. Kuidas sellele tüübile müüa?

Teaduslik vastus küsimusele "Miks?"

Ma arvan, et nii mõnigi kolleeg võiks minu kohta öelda, et olen nagu väike laps, sest küsin absoluutselt liiga palju „Miks?“. Ehk siis teisisõnu on mul vaja teada kuidas mingi asi töötab. Minu suureks rõõmuks on andnud „Müügipsühooloogia. Nii meile müüakse“ mulle päris mitu vastust. Lisaks see, et raamatu ülesehitus ja keelekasutus teevad selle lihtsalt loetavaks, on sinna peidetud faktid, mis põhinevad teaduslikel töödel, kus katsealuseks on olnud meile omase põhjamaise temperamendiga inimesed.

Vaata, mida ütleb autor Petri oma raamatu kohta ise.

Rohkem infot raamatu kohta leiad SIIT. Raamatu tellimiseks kliki SIIA

Osale arutelus

  • Piia Sander

    Piia Sander
    Äripäeva ajakirjade müügijuht

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

SOFTREND GROUP OÜ EKSPORDI MÜÜGIJUHTI

Softrend Group OÜ

10. veebruar 2019

COMPENSA ELUKINDLUSTUS otsib ELUKINDLUSTUSE JA INVESTEERIMISE NÕUSTAJAT

Compensa Life Vienna Insurance Group SE

23. jaanuar 2019

Teabevara