Tulevast aastast juhitakse ELi sisejulgeoleku IT-süsteeme Eestist

Euroopa Liidu üldasjade nõukogu võttis vastu määruse, millega asutatakse amet õiguse, vabaduse ja turvalisuse valdkonna suuremahuliste IT-süsteemide operatiivjuhtimiseks.

Siseministeeriumi valitsemisala juhtimissüsteemi arendamise projektijuht Piret Lilleväli selgitas ERRi uudistele, et praegu on kasutusel kaks süsteemi: Schengeni infosüsteem SIS ja varjupaigataotlejate sõrmejälgede andmebaas Eurodac.

"Varsti lisandub kasutusse ka peatselt valmiv viisainfosüsteem. Arutuse all on aga IT-süsteemide laialdasem kasutamine sisejulgeoleku huvides, mis võib lähitulevikus tähendada veel mõne uue infosüsteemi loomist. Loodud ja veel loodavate infosüsteemide abil on võimalik kiiremini jälile jõuda piiriülesele kuritegevusele ja illegaalsele migratsioonile EL-is," kinnitas Lilleväli.

Agentuuri ülesandeks on sisejulgeoleku valdkonna suuremahuliste IT-süsteemide operatiivjuhtimine ja arendamine ning sidetaristu haldamine. Hetkel on kasutusel kaks suuremahulist infosüsteemi, kuid Euroopa Liidu julgeoleku vajadustest tulenevalt on lähiaastatel ees ootamas mitme uue süsteemi arendamine. Agentuuri peakorter hakkab asuma Tallinnas ning andmekeskused Prantsusmaal Strasbourgis ja Austrias Sankt Johann im Pongaus.

14.-15. septembril võõrustab siseministeerium Tallinnas Euroopa Komisjoni delegatsiooni. Kohtumisel arutatakse asukohamaa lepingut ning vaadatakse üle võimalikud asukohad agentuuri ajutiseks peakontoriks. IT-agentuuri esindajate visiiti juhib Ioan-Dragos Tudorache, peadirektoraadi siseküsimuste üksuse juht.

 

Osale arutelus

  • Annika Matson

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

OMNIVA otsib INFOÄRI MÜÜGIJUHTI

Eesti Post AS

16. detsember 2018

FITEK otsib potentsiaalikat MÜÜGITALENTI

Tripod Grupp OÜ

16. detsember 2018

Teabevara