Viini Ülikooli lektor: minu välja räägitud rekordsummal on 6 nulli ja valuutaks euro

Austria Viini Ülikooli lektor Leonie Hodkevichi pidas 23. septembril Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kultuurimänedžeriks õppivatele tudengitele loenguid. Üheks tema teemaks, millele ta on spetsialiseerunud, on, kuidas eraettevõtjatelt edukalt sponsorlust välja rääkida.

Äripäeva ajakirjanik Katre Pilvinski tegi Hodkevichiga intervjuu reedel, 23. septembril kell 13. Nüüd on avalikud ka bestsales.ee lugejate esitatud küsimused.  Hodkevich on võimeline pidma läbirääkimisi 12 keeles.

Väljavõte Leonie Hodkevichi ingliskeelsest CVst:

Professional experience
Since 2005 docent and consulter for Intercultural Communication, Cultural Sponsorship, Bussiness Behaviour and Event Management for  Institut für Kulturkonzepte Wien, University of Vienna, University for Applied Arts in Vienna, ECM, Berlitz Cultural Consulting, Austrian Cultural institute Lviv, Federal Office of Tyrol Agenda 2000,  Autonomous Province of Bozen, Polycollege Vienna and others.
 
Writer and journalist for daily newspapers 'Der Standard', 'Wiener Zeitung' and cultural magazines `Lichtungen`/Graz, 'FreieZeitArt', 'metamorphosen'/Salzburg,  'Altera' and 'Kultura'/ Sofia, FM 4 Austrian Broadcasting Company

Larger publications 'Business Behaviour in Bulgaria / Der Standard.
 'Mass Media in Eastern Europe'. / Der Standard
 'Ritt durch einen nächlichen Wald'. Short Stories / SOROS Ed.
 'Bulgarien - ein Land auf dem Weg aus der Krise' / Austrian Radio and others.

Since 1999  co-founder and producer of  Short Message Prod., a team of artists for innovative theatre and film and urban projects between Sofia and Vienna.                      

1999/2005 project manager of department Cultural Sponsorship at KulturKontakt Austria, agency of the Austrian Chancellory for cultural sponsorship in Austria and cultural and educational co-operation with CEE.

1998/1999 PR  and marketing manager of Klangforum Wien, Austrian largest orchestra for Contemporary Music, innovative co-operation with Kunsthalle Vienna.
 
1997/1998 PR  and marketing manager of European Journalism Academy Krems 

                       
Language skills German, Spanish, Russian, Bulgarian - mother tongue
Spanish, English, French, Italian - negotiation level
Portuguese, Italian, Macedonian, Ucrainian - communication level

Contact  e-mail leonie.hodkevitch@kulturkontakt.or.at

Vastatud küsimused

Annika Matson
1. Mis on Teie enda isiklik rekord ehk suurim summa, mille olete eraettevõtjalt sponsorluseks välja rääkinud? 2. Mis ürituse sponsoreerimiseks see läks?
1. Sellel summal on kuus nulli ning valuutaks on euro. 2. See on saladus, mille ma pean endaga hauda kaasa võtma, kuna see on osa konfidentsiaalsusest.
Ettevõtja
Mis kasu mina ettevõtjana õieti kultuuriürituse sponsoreerimisest saan? Mulle tundub see ajuti heategevusena.
Nii ettevõtja kui kultuuriorganisatsioon peavad ühise laua taga välja selgitama, mida mõlemad tahavad ja vajavad ning mida mõlemad saavad üksteisele anda ning siis ei teki sellist olukorda, et sa kurdad kaotsi läinud võimaluse üle. Kommunikatsioon peab olema vastastikune – ettevõtted peaksid samuti rääkima, mida nemad tahavad, kas nad tahavad rääkida oma sihtrühmaga, esitleda oma kuvandit või millist sõnumit nad tahavad saata. Sellisel juhul on kultuuriorganisatsioonil palju lihtsam ettevõtte vajadusi rahuldada.
Kadi
Millised on Teie praktikas olnud ettevõtjate jaoks sponsorluse andmisel peamised motivaatorid? Kuidas on võimalik selliseid motivaatoreid eelnevalt tuvastada?
Olen intervjueerinud rahvusvahelisi firmasid nagu näiteks Simens, mis on kõikjal ning olen üritanud välja selgitada, miks nad üht projekti sponsoreerivad ning teist mitte ning enamasti on välja tulnud, et firmad otsivad kunstis oma alter egot. Näiteks IBM on innovaatiline tehnoloogia firma ning kunstis ja kultuuris otsivad nad samuti kedagi, kes on innovaatiline ning kes võib olla kasutab tehnoloogiat. Ehk firmad otsivad kunstis sarnast sõnumit nagu neil endil on. Sümpaatia on täpp i-tähel.

Osale arutelus

  • Leonie Hodkevich

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

OMNIVA otsib INFOÄRI MÜÜGIJUHTI

Eesti Post AS

16. detsember 2018

FITEK otsib potentsiaalikat MÜÜGITALENTI

Tripod Grupp OÜ

16. detsember 2018

Teabevara