Kilk: Kas ärid Hiinas või dalai-laama?

Suurärimees Rein Kilk kutsub Eesti riigijuhte üles otsustama, kuidas Eesti  suurriiki suhtub. Kas Eesti huvi on arendada Hiinaga majandus- ja kaubandussuhteid või kohtuda näiteks dalai-laamaga?

Kilk andis Äripäevale Hiina teemal järgmise kommentaari.

"Mis on Eesti eesmärgid? "Ekspordi number on loomulikult väike," ütleb ettevõtja Kilk ja otsib põhjuseid eelkõige siinsest mõtlemisest. Me peaks tema sõnul mõistma, mida Hiina üldse tähendab.

Kilgile näiteks tundub, et kohati arvatakse, et Hiina on midagi Põhja-Korea sarnast, aga veidi suurem. "Tegelikult on maailmas viimase kümmekonna aasta jooksul toimunud jahmatav muutus - ilmunud on väga suur tegija ja seda, et Hiina muutub lähiajal maailma kõige võimsamaks riigiks, ei vaidlusta keegi," märgib Kilk.

Hiinasse suhtumise üle võiks mõtiskleda ka Eesti riik. "Kas Eesti huvi on arendada majandus- ja kaubandussuhteid või kohtuda näiteks dalai-laamaga? Muuseas, maailmas on umbes 5000 rahvust, kellest umbes 200-l on oma riik. Küsimus on, kas keskendume nende rahvuste abistamisele või on meil oma huvid ja tegeleme enda riigiga?" arutleb ta. Kilgil Hiinas ärihuvi pole, kuigi ta on sinna eksportimisele mõelnud.

Osale arutelus

  • Hannes Sarv

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

OMNIVA otsib INFOÄRI MÜÜGIJUHTI

Eesti Post AS

16. detsember 2018

FITEK otsib potentsiaalikat MÜÜGITALENTI

Tripod Grupp OÜ

16. detsember 2018

Teabevara