Teder: Eesti toidul oleks Hiinas võimalus

Venemaal ja Ukrainas läbi löönud Hillar Teder ütles Äripäevale, et Eesti põllumajandusel oleks Hiinas võimalus.

Hiina kaubandusäri vastu tundis enne viimast kriisi huvi ka hästi slaavi turge tundev suurettevõtja Hillar Teder.

"Me proovisime Venemaa firma O'Key alt. Uurisime, kuidas võiks seal hüpermarketi-äri teha," selgitab ta. Hiina linnad kasvavad kiiresti ja poodide järele tekib nõudlus. "Ses mõttes on seal lihtne, et kui lähed linnavalitsusse, siis see ei käi nii, nagu Eestis mõeldakse - et pead minema, kingikotid käes. Seal sa ei saa enne tulema, kui nemad annavad kingid," räägib Teder ja lisab, et nemad said kohalikega jutule lihtsalt.

"Lähed linnapea juurde. Vana küsib: "Mida teha tahad?" Ütled: "Kaubandust!" Vana võtab plaani lahti: "Võime anda 14 krunti, kuhu teha hüpermarket, ja 40, kuhu teha kodupood." Ja käibki asi nii!" meenutab Teder mõne aasta tagust kogemust. O'Key minek Hiinasse jäi siiski ära, kuna kriis algas ja raha oleks investeerimiseks nappinud.

Tederi sõnul peaksid eestlased eelkõige muutma suhtumist. "Hiinas käimise mõte on meil tavaliselt see, et ostaks midagi odavalt ja müüks kuhugi Euroopasse maha. Tegelikult võiks mõelda, mida hiinlased osta tahavad. Kui seal igaüks saab dollari juurde, siis see on kohe 1,5 miljardit," selgitab ta ja lisab, et eelkõige võiks mõelda põllumajandustoodete ja üldisemalt toiduainete ekspordile. Arvestada tuleb seda, et kui prognoosi järgi on maailma rahvastik 2050. aastaks 9 miljardi inimese ringis, siis see kasv tuleb just Aasiast, märgib Teder.

 

Osale arutelus

  • Hannes Sarv

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

FITEK otsib potentsiaalikat MÜÜGITALENTI

Tripod Grupp OÜ

16. detsember 2018

OMNIVA otsib INFOÄRI MÜÜGIJUHTI

Eesti Post AS

16. detsember 2018

Teabevara