Tiit Vähi: tuleval aastal tuleb suurim majanduskasv Hiinast ja Indiast 

Molycorp Silmet AS võitis Äripäeva koostatud Maakondade 2010 TOPis Ida-Virumaal esimese koha.

Silmeti "isa" ja tänane Molycorp Silmeti väikeomanik Tiit Vähi ütles Äripäevale, et usub tulevaks aastaks ca 4-5% majanduskasvu prognoosi, aga kasvu teevad arenevad maad nagu Hiina, India ja teised. Kui aga rääkida Ameerikast ja Euroopast, siis kasv on ehk ca 1%, lisas ta. 

"Ma arvan, et madalseis maailmamajanduses jätkub, see, mis sai alguse 2007. aasta lõpus ja 2008. aasta alguses ja mille märksõnaks on Lehman Brothers," kommenteeris Vähi.

Kui selle aasta algus ja eelmise aasta lõpp näitasid tema sõnul teatud stabiliseerumist, siis arvatakse, et see oli ajutine. "Arvan, et järgmised paar aastat ei ole maailmas majanduskasvud summaarselt väga suured, teatud sektorid võivad näidata muidugi väga häid numbreid," oli ta optimistlik.

Eesti kohta konkreetselt märkis Vähi, et kui Euroopas, Eesti ekspordisihtriikides, nõudlus väheneb, siis see avaldab Eesti ekspordile ja majandusele tervikuna mõju. "Usun, et Eesti valitsuse prognoos ca 3% kasvu on realistlik ja saavutatav," möönis Vähi.

Oma plaanide kohta märkis Vähi, et on rohkem pühendumas Sillamäe sadama ja Soojuselektrijaama ja loomulikult ka Pühajärve Puhkekeskuse projektide arendamisele.

Molycorp Silmet ASi tegevjuht David O'Brock toonitas Äripäevale antud intervjuus, et nüüd võib iga eestlane saada Silmet Molycorpi omanikuks, ostes ettevõtte aktsiaid New Yorgi börsilt. "Sel aastal plaanime tööle võtta kuskil 50 inimest (10% kasvu) ja tuleval aastal plaanime palgata veel inimesi, samuti on meil tuleval aastal kavas mitu põnevat investeeringut," kergitas tegevjuht veidi saladusteloori plaanidelt.


 

Mis on mis?
Silmet Grupp AS (nüüd Molycorp Silmet)
Asutatud: 1997
Tegevusala: haruldaste muldmetallide tootmine
Asukoht: Sillamäe
Omanik: 90% kontsern Molycorp, 10% Tiit Vähi
Töötajaid 2010: 494

Äripäeva Maakondade TOP 2010
Tänasest seab Äripäev taas ritta Eesti maakondade edukamad ettevõtted. See tähendab pingeridasid iga maakonna kohta järgmises 14 Äripäevas ning 21. oktoobri Äripäevas selgub, milline firma oli mullu Eesti maakondadest edukaim.
Äripäeva TOPide lähteandmed on viimase aasta käive ja ärikasum/kahjum, käibe ja kasumi kasv, rentaablus ning ROA.

Edetabelisse pääsemiseks peab ettevõte asuma või omama tootmistegevust vastavas maakonnas ning olema tegutsenud vähemalt kolm viimast aastat.

Kalender - kolm nädalat Eesti edukamaid

Äripäeva maakonna TOPi edetabelid
3.10 Harjumaa TOP
4.10 Hiiumaa ja Saaremaa TOP
5.10 Ida-Virumaa TOP
6.10 Jõgevamaa TOP
7.10 Järvamaa TOP
10.10 Läänemaa TOP
11.10 Lääne-Virumaa TOP
12.10 Põlvamaa TOP
13.10 Pärnumaa TOP
14.10 Raplamaa TOP
17.10 Tartumaa TOP
18.10 Valgamaa TOP
19.10 Viljandimaa TOP
20.10 Võrumaa TOP
21.10 15 maakonna edukaim ettevõtja

Osale arutelus

  • Kaisa Gabral

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

FITEK otsib potentsiaalikat MÜÜGITALENTI

Tripod Grupp OÜ

16. detsember 2018

OMNIVA otsib INFOÄRI MÜÜGIJUHTI

Eesti Post AS

16. detsember 2018

Teabevara