Riik tahab aidata firmasid ekspordil Aasiasse

Majandusministeeriumis on valmimas tegevuskava, mille siht on abistada ettevõtteid eksportimisel Aasiasse, määrata kindlaks majandushuvid regioonis, suurendada Eesti atraktiivsust sealsete investorite silmis ja kergitada Eesti võimalusi turismivaldkonnas, kirjutas Postimees.

"Aastaks 2050 on Euroopa ja meie senised põhiturud maailma mastaabis väga väikesed, see on globaalne trend, mille kulgu ei saa me kuidagi määrata," selgitas ministeeriumi majanduspoliitika talituse juhataja Raul Allikivi.

Tema sõnul on aga IT-valdkonnas olnud edukad just väikesed ettevõtted, kes on oma nišis kindla koha leidnud, näiteks OÜ Elvior, mis katsetab telekomiseadmeid, on ennast sisse seadnud Hiinas, samas GuardTime tegutseb peamiselt Jaapanis ning püüab lähiajal esimesi lepinguid Hiinas ja Hongkongis.

Majandusministeeriumil on peale Hiina ja India kavas varasemast suuremat tähelepanu pöörata Taiwanile, Lõuna-Koreale ning Vietnamile, samas kui Arengufond töötab Eesti ja India majandussuhete kallal ning kaubandus-tööstuskoda püüab Hiina turu suhtes leida ühist keelt Rootsi ja Soome partneritega.

Eesti ekspordist läks mullu Indiasse vaid 0,2, Hiinasse 1,28 ja Lõuna-Koreasse 0,24 protsenti, koostöö edendamiseks on kavas avada Eesti esindused Indias ja Lõuna-Koreas ning koos EASiga korraldada konkurss, mille eesmärgiks oleks leida viis ettevõtet, keda riik saaks Aasia turgudele minekul aidata.

Osale arutelus

  • Indrek Kald

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

OMNIVA otsib INFOÄRI MÜÜGIJUHTI

Eesti Post AS

16. detsember 2018

FITEK otsib potentsiaalikat MÜÜGITALENTI

Tripod Grupp OÜ

16. detsember 2018

Teabevara