Loe, kuidas leida oma äriideele investor

Eilsel ettevõtluskonkursi Ajujaht inspiratsiooniseminaril jagasid ettevõtjad kogemusi, kuidas nad valivad investeerimiseks äriideid.

"Tegijad, kes saadavad meili, kellega on meil võimalus kokku saada, nendel tegijatel peab olema kirge," kommenteeris ettevõtja Ivar Siimar, kuidas tema valib investeerimiseks äriideid.

Rate.ee looja, tänane riigikogu liige Andrei Korobeinik märkis, et väga tähtis on esmamulje. "Vahel võid selle inimese ära kaotada, sest räägid muudest asjadest. Kui sa räägid näiteks USA investoriga, siis võib juhtuda see, et ta ei taha investeerida. Tema töö on suhelda idufirmadega – kui ta ütleb, et on tore, ei tähenda see veel, et ta ka investeerib," selgitas ta.

Arengufondi investeeringute divisjoni juht Heidi Kakko sõnul on oluline see, kelle kaudu äriidee tuleb. "Lähme ise põllule ja otsime neid ideid. Kaardistame neid noori inimesi, kellel on idee," selgitas ta. Kakko lisas, et Arengufond vaatab  meeskonda ja äriidee küpsust, kas on ideega vaeva nähtud. "Kas paistab välja, et inimene teab sellest valdkonnast midagi, kas talle meeldib see. Kui ta ei tea midagi, siis sa ei tea, kas tal see idee õnnestub ehk sa ei oska seda mõõta," selgitas Kakko.

Arengufondi investeeringute divisjoni juht lisas, et viimasel ajal näevad nad ka mujal ettevalmistatud asju, kes on valmis siia kolima selleks, et saada investeeringut.

Millal on kõige hetk koputamaks investori uksele?

Andrei Korobeinik: "Oleneb, millise investori juurde sa lähed. Võid minna kohe. Saad tuttavaks ja poole või aasta pärast näitad juba, mis sul tehtud on. Kui meeskond on õige, siis investor annab raha".

Kui ma olen alustaja, siis kui palju ma pean teadma numbreid, tegema Exceli tabeleid?

Heidi Kakko: "Kui mina vaatan projekti, siis ma vaatan, kas sellel on turgu, kellele ta hakkab seda toodet või teenust müüma. Kuidas meeskond seda turgu võtab ja siis vaatan, kas numbrid jooksevad ka kokku".

Margus Uudam, riskikapitalifirma Ambient Sound Investments investeeringute juht: "Meie vaatame, milline on teie ambitsioon ja mõtteviis."

Ettevõtja Herty Tammo: "Küsin meeskonnalt, mida nad selle rahaga teevad. Kui sa ei näe Excelis, et pannakse raha turundusse, siis ei ole sellel projektil perspektiivi."

Andrei Korobeinik: "Küsimus ongi selles, mille jaoks sa seda raha küsid, kuhu see raha kulub ja kui kiiresti. Investorile tuleb müüa see visioon, mis on selle ettevõtte väärtus näiteks poole aasta pärast. Soovitan proovida ja pakkuda koostööd oma valdkonna spetsialistile. See on investorile ka suur punkt, et on näha, et sinu projekt pakub ka teistele huvi."

Osale arutelus

  • Alyona Stadnik

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

COMPENSA ELUKINDLUSTUS otsib ELUKINDLUSTUSE JA INVESTEERIMISE NÕUSTAJAT

Compensa Life Vienna Insurance Group SE

23. jaanuar 2019

SOFTREND GROUP OÜ EKSPORDI MÜÜGIJUHTI

Softrend Group OÜ

10. veebruar 2019

TELE2 EESTI AS otsib VEEBIANALÜÜTIKUT

Tele2 Eesti AS

21. jaanuar 2019

Teabevara