Tamkivi: IT toob Eestisse rohkem ekspordiraha kui kunagi varem

IT-tööstus toob Eestisse täna rohkem ekspordieurosid ja rahvusvahelist au ja kuulsust kui kunagi varem, ütles Skype'i Eesti esinduse juht Sten Tamkivi.

"Selle kiire kasvu jätkumine eeldab üha uusi maailmatasemel haridusega reaalteadlasi ja spetsialiste – suudaksime tasuvat tööd pakkuda veel tuhandetele," lisas ta. "Mul on ülihea meel, et selle ajudenappuse mure lahendamiseks kaks aastat tagasi kogunenud IT-firmade esindajate, ülikoolide ja riigi idee taha on leitud ka esimesed investeeringud ja saame hakata ülikoolide pingutusi oma õppekavade arendamisel reaalselt toetama," rääkis Tamkivi.

Haridus- ja teadusminister Jaak Aaviksoo kinnitas IT Akadeemia tegevuse käivitamiseks juhtkomisjoni ning määras selle esimeheks Sten Tamkivi. Lisaks kuuluvad komisjoni Taavi Kotka (Webmedia), Jaak Anton, Andres Kaarmann (mõlemad haridusministeerium) ja Ahti Kuningas (majandusministeerium). Juhtkomisjoni nõustavateks hääleõiguseta ekspertideks kinnitati Kalle Tammemäe TTÜst ja Kristjan Haller Tartu Ülikoolist.

IT Akadeemia on Eesti riigi, ülikoolide ning info- ja kommunikatsiooni tehnoloogia (IKT) sektori ettevõtete koostööprogramm, mille eesmärk on valitud õppekavade viimine rahvusvaheliselt tunnustatud tasemele, et tagada rahvusvaheline konkurentsivõime ning kvalifitseeritud tööjõud.

ITA on programm parimate Eesti ja välismaiste õppejõudude ning tudengite kaasamiseks õppetöösse IKT õppekavadel. Tänaste plaanide kohaselt alustavad ITA egiidi all õpet esimesed tudengid ja õppejõud nii Eestist kui välisriikidest 1. septembril 2012. Programmiga alustatakse koondades kokku konkurentsivõimelisemad IT-õppekavad Eesti ülikoolides juba toimivate seast.

Juhtkomisjoni ülesanneteks on akadeemia prioriteetsete arengusuundade, tegevuspõhimõtete ning iga-aastase eelarve ja tööplaani kinnitamine. Hiljemalt 5. detsembriks tuleb komisjonil esitada haridus- ja teadusministrile tegevusplaan ning eelarve 2012. aastaks.

IT Akadeemiat haldab Eesti Infotehnoloogia Sihtasutus. Järgmise aasta riigieelarvest on ITA tegevusteks planeeritud 1,5 miljonit eurot.

Osale arutelus

  • Indrek Kald

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

FITEK otsib potentsiaalikat MÜÜGITALENTI

Tripod Grupp OÜ

16. detsember 2018

OMNIVA otsib INFOÄRI MÜÜGIJUHTI

Eesti Post AS

16. detsember 2018

Teabevara