Hiinast graniiti toov väikefirma pürgib turu suurimaks

Tänavuse teedeehitajate topi 7.-8. koha hõivanud Tuurmaa OÜ on raskel ajal suurnud käivet kasvatada pea kaks korda.

Ettevõtte juht Veiko Tuurmaa õpib ettevõtte juhtimise kõrval Tallinna Tehnikakõrgkoolis teedeehitust. Tema ainuosalusega ettevõte Tuurmaa OÜ on väike, kuid tänu suurele pühendumisele edukas, kirjutab Ehituse erileht.

Tuurmaa OÜ loodi 2006. aastal ning koostöös juristiharidusega abikaasaga on suudetud ettevõtet arendada ning leida uusi väljundeid. Idee Hiinast graniiti tuua sündis 2009. aastal, mil ettevõte võitis Nordecon Betooni korraldatud allhanke Mäo ümbersõidu ehitamiseks. Samal ajal ei olnud graniiti firmale meelepärase hinnaga saada. Hiinast jõuab graniit Eestisse meritsi ning tavaliselt võtab teekond  kuni kuus nädalat aega.  Võrreldes Euroopaga saab Hiinast graniiti tunduvalt odavamalt osta, kuid kallimaks teeb kivimi pikk transport.

“Kuna Eestis graniiti ei kaevandata, ei ole seda siin ka saada. Betooniga võrreldes on graniit pea igavese elueaga ning kulumatu, kuid ka tunduvalt kallim kivim. Erinevus hinnas võib olla pea viiekordne,” rääkis Tuurmaa. Konkurendid impordivad graniiti ka Ukrainast, Norrast, Soomest ja Itaaliast. 

Mäo ümbersõidul paigaldas Tuurmaa OÜ sildade külgedele graniitsillutised. Suuremad objektid, mis praegu töös, on Randvere tee rekonstruktsiooni äärde äärekivide paigaldus ja Olustvere mõisahoovis graniitsillutiste paigaldamine. 
Ettevõte teeb koostööd peamiselt teedeehitusel NordeconASiga, Nordecon Betoon OÜga ja Teede REV-2 ASiga. Uusi eesootavaid projekte Tuurmaa avaldada ei soovinud. “Hooaeg saab läbi ning uute projektide juures töö käib,” sõnas Tuurmaa. 

Tuurmaa soovib kasvada suurimaks graniitsillutisega tegelevaks ettevõtteks Eestis. Tõenäosus selleks saada on mehe sõnul suur, kuna koostööpartnerid Hiinas on olnud usaldusväärsed ning koostöö sujuv. Ettevõtte kliendipagas on mahukas ja potentsiaalseid kliente tuleb aina juurde. “Teedeehituses läheb hästi. Sügis näitab, et hinnad on tõusevad,” rääkis Tuurmaa hetkeolukorrast.

Laienemisplaanide kohapealt jäi mees napisõnaliseks, sest Baltimail pole head arenemiskeskkonda. “Kui soov laieneda väljaspool Eestit, siis ahvatlevad kohad äritegevuseks oleks pigem arengumaad,” arvas Tuurmaa.
Veiko Tuurmaa sõnul on neil plaanis ehitada laoplats Tallinna lähistele, kuhu hakatakse ladustama graniittooteid, mis on üks suuremaid ettevõtmisi järgmiseks hooajaks. Tuurmaa sõnul on ettevõtte stabiilne kasv tingitud ettevaatlikult astutud ja hästi kaalutud sammudest.

Tuurmaa OÜ tegevusalad on graniidist sillutiskivide import ja müük. Esindatud on nii betoonist kui ka munakivist sillutuskivid. Ettevõte tegeleb kivide paigalduse, killustikaluste rajamise, haljastuse, transpordi, kaevetööde ning tõstetöödega.
Ettevõte pakub ehitusmasinate renditeenust ning talveperioodil lumetõrje teenust.

Osale arutelus

  • Hille Tressum

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

OMNIVA otsib INFOÄRI MÜÜGIJUHTI

Eesti Post AS

16. detsember 2018

FITEK otsib potentsiaalikat MÜÜGITALENTI

Tripod Grupp OÜ

16. detsember 2018

Teabevara