7 head juhtimisreeglit pokkeris

Kui paarkümmend aastat tagasi sarnanes äri malega - edu saavutamiseks pidi mitu käiku ette mõtlema, siis täna on äri nagu pokkerimäng.

Maailmas on hinnanguliselt 100 miljonit pokkerimängijat. Ka James Bond, kes aastaid tegutses kasiinodes, oli mõni aeg tagasi sunnitud kolima pokkerilaua taha, rääkis Käsper konverentsil, mida kajastab Äripäeva kuukiri Juhtimine.

Tema sõnul oli äri paari kümnendi eest nagu male - tuli koguda infot ja mõelda mitu käiku ette. Ent viimase kümne aastaga on elu muutunud nii kiireks, et vajalikus koguses infot pole enam võimalik piisavalt ruttu koguda. Nüüdse aja juht on pigem pokkerimängija, kes peab kiiresti tegutsema.

Henri Käsperi seitse juhtimisreeglit, mida ta on õppinud pokkerilauas

1. Kaks kaptenit
 Väikeses koosluses ei saa olla kahte kaptenit, võim saab olla ainult ühel inimesel. Kui satud mängulauda ja seal on üheksa võõrast oponenti, pead esimese asjana välja selgitama, kes on kõige suurema võimuihalusega, ning just selle inimese võtma esimeseks ohvriks. Kui tema on alistatud, on võim lauas enda kätte haaratud.

2. Valitse oma emotsioone
Iga tähtsa otsuse juures peab oma emotsioone valitsema. Kõige kehvemad otsused tehakse negatiivsete emotsioonide taustal.

3. Hirmunud raha
Kunagi ei tohi mängida panustele, mida kardetakse kaotada - seda nii elus, investeerides kui ka pokkerilauas. Kui tuntakse kergetki hirmu, hakatakse tegema valesid otsuseid.

4. Oskus loobuda
Pokker on suuresti loobumiste mäng - 80 protsendil juhtudest ei minda üldse mängu ja ülejäänud 20 protsendi korral loobutakse üheksal juhul kümnest poole peal.

5. Väikesed asjad loevad
Lauas tasub kuulata oponendi juttu, ent tegelikult tasub vaadata seda, mida räägib tema keha. Kui head nägu suudetakse kehvast situatsioonist olenemata sageli teha, siis keha hallata üldjuhul mitte.

6. Õppida, õppida, õppida…
Pidevõpe pole pelgalt sõnakõlks, see on tänapäeval paratamatus.

7. Paradoks
Asjadest tasub rääkida ikka ja alati ausalt, sest tavaliselt ei suudeta uskuda, et vastane räägib lauas tõtt.

 

Osale arutelus

  • Annika Matson

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

FITEK otsib potentsiaalikat MÜÜGITALENTI

Tripod Grupp OÜ

16. detsember 2018

OMNIVA otsib INFOÄRI MÜÜGIJUHTI

Eesti Post AS

16. detsember 2018

Teabevara