Eesti veebimäng The Crime Factory laienes 14 riiki

Kümme aastat Eesti turul The Crime Factory nimelist netipõhist mängu pakkunud ettevõte NetFly OÜ laienes eile 14sse riiki.

The Crime Factory on eelkõige oma nime tõttu pälvinud varasematel tegevusaastatel nii Eesti poliitikute kui ka meedia tähelepanu. "Osutusime populaarseks ka riigijuhtide hulgas," kommenteeris ettevõtte juht Tarmo Kutsar. 

Lähiajal plaanib ettevõte lisaks olemasolevale 14 riigile laieneda veel kahte sihtriiki. Valmimas on poola- ja itaaliakeelne mängukeskkond. Pikemas perspektiivis võib mängukeskkond kättesaadavaks saada aga kõigis maailma enamlevinud keeltes ja riikides. 

2010 aastal oli OÜ Netfly käive 56 131 eurot (878 259 krooni), mis oli 10,9% rohkem kui 2009. aastal, selgub ettevõtte majandusaasta aruandest. 2010. aasta puhaskasumiks kujunes 25 913 eurot (405 447 krooni), mida oli 15% enam kui aasta eest. Ettevõtte puhasrentaablus oli 2010. aastal 46 protsenti. 2011. majandusaasta eesmärgina on ettevõte aruandes kirjutanud äritegevuse laienemise ning arenemise Eestis. Samuti võimaluse alustada äritegevusega teistes
riikides.

Erinevalt enamlevinud arvutimängudest, kus kasutaja peamiseks ülesandeks on arendada oma reaktsioonikiirust ja tähelepanu on The Crime Factory suunatud pigem inimese teadmiste ja mõtlemisvõime arendamisele. Näiteks sõjaline tegevus ei keskendu tulistamisele ja tapmisele, vaid strateegiale ja taktikale ning arendab ka mängija geograafilisi teadmisi. Mängus on üle 5000 geograafiliselt täpse kohanime. Sama keskkonna haiglateemalises osas saab aga kogeda haigla juhtimist ning koguda peamisi haigla majandamisega seotud kogemusi.

Kutsari sõnul moodustavad netipõhiste mängude põhisihtgrupi nooremad mehed. "Palju oleneb muidugi mängu iseloomust. Sõjandus ja majandus köidab enam mehi ja aiandus naisi, kuid põhituumik on siiski mehed. Samas on ka paljud vanemad inimesed leidnud, et sellised mängud pakuvad neile mitmekülgset meelelahutust,“ kirjeldas Kutsar netimängude sihtgruppi.

NetFly OÜ pakutav The Crime Factory on Eesti suurim veebipõhine mängukeskkond.

Osale arutelus

  • Annika Matson

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

OMNIVA otsib INFOÄRI MÜÜGIJUHTI

Eesti Post AS

16. detsember 2018

FITEK otsib potentsiaalikat MÜÜGITALENTI

Tripod Grupp OÜ

16. detsember 2018

Teabevara