Urmas Sõõrumaa soovitab "Julgus. Rõõm ohtlikust elust"

K-Grupi ja Pristise ühendamisel tekkinud turvafirma USS Security Eesti ASi enamusomanik Urmas Sõõrumaa soovitas aripaev.ee lugejate küsimustele vastates lugeda raamatut "Julgus. Rõõm ohtlikust elust".

Best Salesi toimetaja palus reedese aripaev.ee online-intervjuu käigus Sõõrumaal tuua näite mõnest huvitavast ja ettevõtlikule inimesele kasulikust raamatust, mida ta viimati luges.

Sõõrumaa vastas, et ta klassikalisi juhtimisalaseid raamatuid ei loe. Aga märkis ära ühe eestikeelse ja kaks ingliskeelset raamatut, mida ta oma viimatiloetutest soovitaks ka teisele.

Esiteks Osho "Julgus. Rõõm ohtlikust elust"
Selle konkreetse raamatu tutvustusena seisab Apollo veebilehel: Julgus ei tähenda seda, et hirmu polekski, ütleb Osho. Vastu­pidi, hirm on täiesti olemas, aga inimene julgeb hirmuga silmitsi seista. Selles raamatus antakse ülevaade, kust hirmud alguse saavad, kuidas oma hirme mõista ja kust leida julgust neile vastu astumiseks. Osho arvab, et elu ebakindlus ja muutlikkus tulevad inimesele hoopis kasuks – need peaksid meid rõõmustama. Meil pole vaja harjumuspärastest asjadest kinni hoida, vaid võtta ootamatuid olukordi seiklustena, süvendades sellega iseenda ja ümbritseva maailma mõistmist.

Raamat algab julguse tähenduse avamisega, näidates, kui­das see igapäevaelus väljendub. Siin ei keskenduta erand­likes olukordades tehtud kangelastegudele, vaid sel­lele, kuidas kasvatada oma sisemist julgust, nii et suu­daksime iga päev elada tõeliselt ja täielikult.

Kui elu nõuab muutust, on meil vaja muutumisjulgust. Samuti on meil vaja julgust seista omaenda tõe eest, isegi kui teised arvavad teisiti, ning julgust minna tundmatusse hirmudest hoolimata. Seda on vaja nii isiklikes suhetes kui ka töösuhetes, ja samuti mõistmaks, kes me oleme ja miks me siin oleme.

"Julgus" sisaldab ka meditatsioonitehnikate kirjeldusi, mille Osho on loonud inimeste jaoks, kes tahavad oma hirmudega toime tulla.

Kirjastuse Pilgrim kodulehelt võib raamatu autori Osho iseloomustusena lugeda järgmist: Osho (1931–1990) on meie ajastu üks tuntumaid ja provokatiivsemaid vaimseid õpetajaid. Alates 1970. aastatest paelusid tema meditatsiooni­tehnikad ja filosoo­filised arutlused lääne noorsoo tähelepanu. Tema õpetuste võidukäik jätkub endiselt, jõudes maailma kõigi maade igas vanuses eneseavastajateni.

Osho õpetused trotsivad kategoriseerimist, kattes kõiki eluvaldkondi alates üksikisiku elumõtte­otsinguist kuni tänapäeva ühiskonna ees seisvate kõige põletavamate sotsiaalsete ning poliitiliste teemadeni välja. Ta ei kirjutanud raamatuid – tema raamatud on kolmekümne viie aasta jooksul paljurahvuselisele kuulajaskonnale peetud improviseeritud loengute-vestluste lindistuste ja videosalvestuste ümberkirjutised. Londoni Sunday Times on valinud Osho oma nimekirja „1000 XX sajandi tegijat”. Ameerika kirjanik Tom Robbins ütleb, et tegemist on „kõige ohtlikuma mehega pärast Jeesus Kristust”.
Oma töö kohta on Osho ise öelnud, et ta aitab luua tingimusi uut tüüpi inimolevuse sünniks. Ta on sageli seda uut tüüpi inimest nimetanud kui „Buddha Zorbas”, kes on võimeline nautima maiseid rõõme nagu kreeklane Zorbas ja vaikset pühadust nagu Buddha Gautama.
Oshot tuntakse ka kui revolutsioonilise panuse tegijat meditatsiooniteooriatesse, kuna ta võtab arvesse tänapäeva kiiret elutempot.

Teiseks ingliskeelne raamat "Feng Shui & Your Health"

Kolmas soovitus on samuti ingliskeelne raamat "A Guide to High Vitality". 

Osale arutelus

  • Annika Matson

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

OMNIVA otsib INFOÄRI MÜÜGIJUHTI

Eesti Post AS

16. detsember 2018

FITEK otsib potentsiaalikat MÜÜGITALENTI

Tripod Grupp OÜ

16. detsember 2018

Teabevara