Ants Vasar: "Ei!" paanikamajandusele

Viru Keskuse juhatuse liige Ants Vasar ütles Rimi jaekaubanduskonverentsil, et kaupmehel pole mõistlik kasutada kampaaniate tarvis inimmasside kokkuajamiseks paanikajamajanduse võtteid.

“Jaekaubanduse turundajad on masskampaaniate üle kahtlemata õnnelikud, sest tulemus on alati vinge ja kaupa müüakse tonnides,” ütles Vasar. “Vaesus pole häbiasi, kas me peame seda tõesti ära kasutama,” esitas Vasar küsimuse.

“Imestan, mis moel ja kui lihtsalt muutub tarbija kindlustunne genereeritud tarbimishulluse ning majanduses ja meedias kajastatava abil,” lausus Vasar.

“Me teame, et tarbija on mugav, mõjutatav, suunatav, tal puudub vajadus ja teadmised oma homsete soovide kirjeldamiseks. Selle eest, et tarbija teaks, mida homme ihaldada, hoolitsevad kaupmehed ning kaupmehed valdavad nõudluse suunamise kunsti suurepäraselt, ent kas alati ka vastutustundega tarbija ja ühiskonna eest,” tõdes Vasar.

“Ma väga loodan, et senine areng on pannud kaupmehi mõistma vastutuse suurust ühiskonna ja tarbija ees ning suudame oma äri edendada väärikalt,” ütles Vasar.

Osale arutelus

  • Tanel Raig

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara