Üle ilma tuntud ettevõtlusgurud innustavad Eesti idufirmade loojaid

Tallinnas toimub 1.-2. detsembril idufirmade loojatele suunatud avaüritus Wantrepreneur 2 Entrepreneur, kus jagavad teadmisi rahvusvaheliselt tunnustatud ettevõtjad ja Eestis edu saavutanud alustavad ettevõtjad.

Tegemist on esimese seminariga Eesti-Soome ettevõtlusteemalisest üritustesarjast Start Smart. Kahepäevasel seminaril Wantrepreneur 2 Entrepreneur saavad osalejad ammutada teadmisi ettevõtte loomisest, õige äriidee leidmisest ja arendamisest, investorite kaasamisest ning näpunäiteid valdkonna tippudelt oma ettevõtte paremaks käivitamiseks. Samuti jagavad ettevõtlusega alustamise kogemusi tänaseks edukate idufirmade loojad. 

Avaüritusel jagavad oma teadmisi Mark Turrell, kes pärjati maailma majandusfoorumil 2008 tiitliga tehnoloogiapioneer, ning  rohkete idufirmade käivitaja ja nõustaja Andrew J. Scott.

Lisaks nimetatud esinejatele astuvad üles paljusid Silicon Valley’s tegutsevaid ettevõtteid nõustanud jurist Richard Horning, laialdase tööstusdisaini ning loomemajanduse kogemusega Riikka Lindström, produtsent Kris Haamer, tehnoloogiasiirdega tegeleva ettevõtte Curonia Research  tegevjuht Ardo Reinsalu, mitmeid Eesti idufirmade meeskondi nõustanud Riina Einberg, Eesti Arengufondi investeeringute divisjoni juht Heidi Kakko ning veebipõhiste kodulehtede loomise vahendi Edicy.com kaasrajaja ja disainer Tõnu Runnel.

"Programmi esimene üritus keskendub ettevõtlusega alustamisele, sest oleme Eestis märksa vähem ettevõtlikud kui teistes Euroopa riikides,“ põhjendas Kakko.

”Soovime Start Smart üritustesarjaga innustada algatusvõimelisi ja aktiivseid Eesti inimesi ettevõtlusega tegelema ning julgustame neid riigipiirist kaugemale vaatama. Toome siia maailma tipptegijad ning anname võimaluse õppida kohalike idufirmade praktilistest kogemustest. Sama oluline on ka võimalus omavahel tuttavaks saada, mida üritustel igati soodustame,” ütles Technopolis Ülemiste arendusteenuste projektijuht Tõnis Pechter.

"Ehkki Soome ja Eesti on tihedat koostööd tegevad naabrid, ei ole paradoksaalselt ühiseid idufirmasid praktiliselt sündinud. Nüüd tekib võimalus sidemeid luua ja tugevdada – arvestades, et mõlemas riigis on tehnoloogiaalane teadmus ja huvi kõrge, võib loota huvitavaid lahendusi,“ kommenteeris EASi Start-up Eesti  programmijuht Tõnis Mäe. 

Üritusele saab registreeruda (www.start-smart.me ) ning  on huvilistele tasuta. Töökeeleks on inglise keel.

Start Smart (www.start-smart.me ) seminarid on osa programmist, mida korraldatakse projekti Finest Startup Development Programme raames.  Kuni 2013. aasta augustini peetakse programmi raames Eesti ja Soome ettevõtlikele inimestele suunatud seminare, töötube ja kontaktiloomeüritusi. Kasvuettevõtete loomist kaaluvatele inimestele korraldatakse töötube, kus oma teadmisi täiendada ja vajalikke koostööpartnereid leida.

Projekti Finest Startup Development Programme partneriteks on  Eesti Arengufond, Aalto Ülikooli majanduskooli väikeettevõtete üksus,  Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS), EASi veetava ettevõtluskonkursi Ajujaht korraldaja BDA Consulting ning Technopolis Ülemiste. Projekti kaasrahastatakse Interreg IV A Program 2007-2013 vahenditest.

Osale arutelus

  • Annika Matson

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

OMNIVA otsib INFOÄRI MÜÜGIJUHTI

Eesti Post AS

16. detsember 2018

FITEK otsib potentsiaalikat MÜÜGITALENTI

Tripod Grupp OÜ

16. detsember 2018

Teabevara