Kindlustusfirmad müügiootustega äärmiselt ettevaatlikud

If Kindlustuse müügidirektor Artur Praun ja Seesam Kindlustuse turundusjuht Eve-Liis Arvisto andsid märku, et nad on tuleva aasta prognoosidega ettevaatlikud. 

Teemaveebi bestsales.ee küsimustele vastates möönis Praun kindlusturu üldist ebakindlat olukorda: "Tulenevalt kindlustusturu inertsusest, siis kõik muutused, mis toimuvad Eesti majanduses laiemalt täna, jõuavad kindlustusturule poole kuni aastase viitega. Seetõttu on ka 2012. aasta esimene-teine kvartal aeg, mil tegelikkuses selgub kindlustusmahtude kasvuvõimekus.

Samas usub Praun, et jättes kõrvale võimalikud globaalmajanduslikud mõjurid, võib oodata järgmisel aastal kindlustusturul väikest kasvu. "Sellest tulenevalt prognoosime ka meie enda müügimahtude positiivset arengut," selgitas ta. Seesam Kindlustuse turundusjuht Eve-Liis Arvisto müügiprognoose avalikustama ei soostunud: "Seesami 2012. aasta eelarve ja müügiplaan on hetkel veel nõukogus kinnitamisel, seega täpseid plaane avaldada pole võimalik".

Nii If kui ka Seesam ei planeeri järgmisel aastal müügipersonali arvu tõusu. Mõlemad ettevõtted panustavad pigem olemasoleva personali efektiivsusele ja tulemuslikkusele. Uusi inimesi plaanitakse tööle võtta ettevõttes vabanenud kohtadele.

Samuti ei näe kindlustusfirmad ette müügiinimeste palkade tõstmist. Praun If Kindlustusest sõnas: "Müügivaldkonna töötajate tasustamine on otseselt seotud tulemuslikkusega ning head võimalused oma sissetuleku kasvatamiseks on igaühe enda kätes."

Personali otsib Seesam läbi tööotsinguportaalide ja töökuulutusega ajalehes. Samuti on informatsioon vabadest töökohtadest üleval Seesami kodulehel.

If Kindlustus kasutab töötajate värbamiseks töökuulutuste netikeskkondi ning Ifi kodulehekülge.

If Kindlustuses töötab Eestis 300 inimest, kellest enamiku moodustavad kahjukäsitluse teeninduse, kindlustusnõustamise ja -müügiga seotud töötajad.
Seesam Insurance AS-is on palgal 161 inimest, kellest müügiesindajaid on 62.

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Seotud lood

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

Globalsun otsib päevitus- ja ilutoodete MÜÜGIJUHTI

M-Partner HR OÜ

05. oktoober 2017

Digitrükk is looking for a EXPORT SALES MANAGER

Finesta Baltic OÜ

02. oktoober 2017

ESSVE Estonia otsib TURUNDUSJUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

01. oktoober 2017

Teabevara