Ülevaade Best Salesi müügimehe värbamise seminarist

Äripäeva müügi- ja ekspordijuhtide teemaveebi bestsales.ee teisipäeval, 13. detsembril toimunud seminaril „Kuidas leida ja hoida head müügiinimest?” otsiti vastuseid ja pakuti lahendusi nii lektorite kui osalejate poolt.

Elav mõttevahetus seminaril andis teadmise, et teemakäsitlus on õige ja vajalik.

Karjäärinõustaja Tiina Saar tõi välja olulised etapid inimese elukaares. Oma ettekandes tutvustas ta juhtidele võimalusi, kuidas siduda töötajate eneseteostuse vajadused firma poolt pakutavaga ning, millega saaks motiveerida müügiinimesi, et nende "silm säraks".

EMT personalijuht Terje Kuusik rääkis ettevõtte näitel, kuidas hoida head müügiinimest. Osalejate seas tekitas elevust tippmüügiinimeste võimalikud palgatasemed ja nii mõnigi juhtidest lubas muigel suuga töölesoovimise taotlust saatma hakata.

CV-Online turundusjuht Heikko Gross oli küsitlenud müügiinimeste ootusi tööle saamisel, samuti oli räägitud ettevõtete juhtidega, kui kiiresti nad personali suudavad leida. Huvitavad olid küsitlusest väljajoonistunud käärid - müügiinimesed prognoosisid töö saamiseks keskmiselt 3 kuud ja suur osa juhte arvas leidvat müügiinimese maksimaalselt 1 kuuga. Seminaril osalenud juhid pidasid selliseid vastuseid küll ennatlikeks ning ütlesid värbamisprotsessi pikkuseks vähemalt 3 kuud ning tippspetsialistide leidmine võib kesta pool aastat.

Microsoft Eesti tegevjuht Rain Laane jagas oma kogemusi müügijuhtide värbamisel naaberriikidesse. Eraldi peatus ta töötajate hoiakutel, mis riigiti on väga erinevad. On piirkondi, kus juhi auto on tähtsam makstavast palgast ja ametinimetus otsustab palju. Skandinaavia riikide mudel on pigem rahulik töötaja enesetäiendamine ja läbi töökogemuste tippspetsialistiks tõusmine kui kiire komeetide lend.

Linströmi juht Rain Vääna näitas läbi emotsionaalse ettekande, kuidas tippjuht ise ongi see ettevõtte müügimees. "Meie" tunde tekitamine on juhile igapäevane ülesanne, mida delegeerida ei saa.

Seminari lõpetas Elion Ettevõtted personali arendusjuht Maria Kütt, kelle ettekanne analüüsis erinevate tasusüsteemide pluss- ja miinus pooli. Esinemise tegid kaasahaaravaks praktilised näited Elioni enda kogemustest.

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

FITEK otsib potentsiaalikat MÜÜGITALENTI

Tripod Grupp OÜ

16. detsember 2018

OMNIVA otsib INFOÄRI MÜÜGIJUHTI

Eesti Post AS

16. detsember 2018

Teabevara