Eesti avab sügisel saatkonna Indias

Valitsus otsustas asutada India pealinnas New Delhis Eesti suursaatkonna, teatas välisministeerium.

Välisminister Urmas Paeti sõnul lähetab välisministeerium alates kevadest New Delhisse asjuri, kelle ülesanne on teha ettevalmistusi saatkonna avamiseks selle aasta sügisel. "Selle aasta lõpuks on plaanis lähetada New Delhisse Eesti suursaadik," ütles Paet. 

Paeti sõnul aitab saatkonna avamine New Delhis tihendada Indiaga poliitilist koostööd, arendada ettevõtlus- ja kultuurikontakte ning tegeleda paremini ka konsulaarküsimustega ja väljastada viisasid.   

"Arvestades India olulist ja kasvavat rolli maailmas ning Eesti inimeste suurenevat huvi Indiasse reisimise vastu on Eesti esinduse avamine Indias olnud päevakorras juba mõnda aega. 2005. aasta septembrist kuni 2008. aasta juulini töötas Soome saatkonna juures New Delhis ka Eesti konsulaardiplomaat,“ ütles Paet. 

Praegu on Eesti mitteresideeriv suursaadik Indias, asukohaga Tallinnas Peep Jahilo. Suursaadik andis India presidendile Pratibha Devisingh Patile oma volikirja üle 8. detsembril 2010. aastal. Eestil on Indias ka kaks aukonsulit: Anil Vig New Delhis ja Sunil Khanna Mumbais.  

India taastunnustas Eesti Vabariigi iseseisvust 9. septembril 1991. aastal. Diplomaatilised suhted sõlmiti 2. detsembril 1991. aastal. Briti kolooniana tunnustas India Eestit juba 22. septembril 1921. aastal, kui Eestist sai Rahvasteliidu liige.

 

Osale arutelus

  • Annika Matson

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

SOFTREND GROUP OÜ EKSPORDI MÜÜGIJUHTI

Softrend Group OÜ

10. veebruar 2019

COMPENSA ELUKINDLUSTUS otsib ELUKINDLUSTUSE JA INVESTEERIMISE NÕUSTAJAT

Compensa Life Vienna Insurance Group SE

23. jaanuar 2019

Teabevara