SEB: 5% alustavatest firmadest hakkab kohe eksportima

Viis protsenti alustavatest ettevõtetest suudab juba esimesel tegutsemisaastal müüa tooteid või teenuseid välisturgudel, teatas SEB Pank.

Teisel tegevusaastal välislaekumisi saavate uute firmade osakaal on juba kaks korda suurem, liginedes kümnele protsendile, näitab SEB eelmise aasta välisarvelduste statistika.

"Kui veel 2009. aastal oli rahvusvaheliselt tegutsevate uute ettevõtete seas rohkem neid, kes tegid ülekandeid välismaale, siis praegu on ülekaalus ekspordist tulevad laekumised. Eelmise aasta kokkuvõte näitab, et välislaekumisi saavate alustanud ettevõtete arv ületab välismakseid tegevate alustanud ettevõtete arvu 26 protsendi võrra," märkis SEB jaepanganduse juht Eerika Vaikmäe-Koit.

Eksportturud pole tema sõnul vaid suurettevõtete pärusmaa. "Ka väikeettevõtted vajavad välisturgudel tegutsemiseks erilahendusi – pöörame nendele lahendustele alanud aastal suurt tähelepanu ning spetsiaalsed arvelduspaketid ettevõtetele on esimeseks sammuks, et toetada meie aktiivseid ärikliente," rääkis Vaikmäe-Koit.

Eelmisel aastal alustanud ettevõtted paistsid SEB teatel silma suurenenud tegevusaktiivsusega. 17,6 protsendist mullu asutatud ettevõttest said sama aasta jooksul aktiivsed arveldajad. Seda on neli protsenti enam kui 2010. aastal ja kaheksa protsenti enam kui 2009. aastal.

"Asutamise järgselt passiivseks jäävate ettevõtete osakaal oli 2011. aastal märgatavalt madalam, jäädes 19,5 protsendi juurde. Võrreldes 2009. aastaga on passiivseks jäävate uute ettevõtete osakaal vähenenud 50%. See tähendab, et ettevõtteid ei asutata "riiulitele", vaid reaalseks äritegevuseks," märkis Vaikmäe-Koit.

Tema sõnul võib öelda, et barjääride eemaldamine ettevõtete asutamiselt on olnud tõhus ja ettevõtlusega alustamine on soovi korral kättesaadav kõigile.

Osale arutelus

  • Indrek Kald

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

TELE2 EESTI AS otsib VEEBIANALÜÜTIKUT

Tele2 Eesti AS

21. jaanuar 2019

COMPENSA ELUKINDLUSTUS otsib ELUKINDLUSTUSE JA INVESTEERIMISE NÕUSTAJAT

Compensa Life Vienna Insurance Group SE

23. jaanuar 2019

Teabevara