Coface: raha Euroopas hakkab liikuma kevadel 

2011. aasta lõpus oli selgelt näha tagasimaksetega viivitamise tendentsi Euroopa riikides ning selle mõju äritegevusele Balti riikides, lahenemist võib oodata kevadel, teatas rahvusvaheline krediidikindlustusselts Coface.

"Ettevõtjad peaksid olema valmis selleks, et seoses Lõuna- Euroopa riikide arvete maksmise viivitustega on tekkinud olukord, mida võib nimetada äritegevuse pidurdamiseks ja see jõuab meile juba käesoleva aasta jaanuaris-veebruaris," ütles Coface Eesti esindaja Kairi Vaade-Kuusemets. 

Hilinenud maksete tendents fikseeriti Euroopas lõppenud aasta novembris-detsembris. Põhjuseks arvab Coface olevat eurotsooni ebakindla tuleviku ja suure hulga tehinguid, mis on sõlmitud järelmaksuga. Hilinemist mõjutab omakorda asjaolu, et ettevõtted ei jõua oma võlgasid õigeks ajaks tagasi maksta. 

"See on hiljutise majanduskriisi järelkaja. Ühelt poolt on 2011. aasta äritegevuse areng taastanud stabiilsuse ja usalduse partnerite vahel, kuna taastati järelmaksega müügi võimalused, teisalt aga aasta lõpuks need järelmaksed hilinesid ja see omakorda mõjutas oluliselt rahavooge Euroopas,“ analüüsib Kairi Vaade-Kuusemets. 

Ekspert ennustab rahaliste kohustuste lahenemise algust alles kevade poole, kui eurotsooni tulevik selgineb. Samas 2012. aastal eriti majanduskasvu loota ei saa ja see paneb ettevõtjaid uuesti mõtlema äritegevuse efektiivsusele ja optimeerimisele. "Sellistes situatsioonides on halduskulude optimeerimine esimene samm, mis tähendab, et töötute arv ei vähene veel niipea,“ võttis seisukoha kokku Kairi Vaade-Kuusemets.

Äripäeva müügi- ja ekspordijuhtide teemaveeb Best Sales korraldab 24. jaanuaril seminari, kus teeb põhjaliku ülevaate 24 Euroopa riigi ettevõtjate, riiklike ametiasutuste ja tarbijate maksekäitumise kohta Intrum Justitia tegevdirektor Ivar Tammemäe. 24. jaanuari seminarile "Rohkem kasu: vabakaubandus ja tollimaksud 2012" saab registreeruda SIIN

Tammemäe teemaks on: "Ülevaade maksekäitumisest Euroopa riikides. Mitu päeva pärast arve esitamist võib loota selle tasumist erasektori, avaliku sektori ja tarbija puhul?" 

Seminaril annab ka maksu- ja tolliameti juhtivtöötaja Aimi Pihel põhjaliku ülevaate Eesti ettevõtjatele kehtivatest vabakaubanduslepingutest. Nimelt kui Euroopa Liidu ja Eesti eksportija sihtriigi vahel on sõlmitud vabakaubandusleping, siis puuduvad tollimaksud täielikult või on need soodsamad.

 

Osale arutelus

  • Annika Matson

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

SOFTREND GROUP OÜ EKSPORDI MÜÜGIJUHTI

Softrend Group OÜ

10. veebruar 2019

TELE2 EESTI AS otsib VEEBIANALÜÜTIKUT

Tele2 Eesti AS

21. jaanuar 2019

Teabevara