Hiina majandus kasvas kõigest 8,9%

Hiina majandus kasvas neljandas kvartalis kahe ja poole aasta aeglaseimas tempos ning näib, et see suundub veelgi järsemasse aeglustumisse lähikuudel, kuna nõudlus ekspordi järele on langenud ning kinnisvaraturg on toppama jäänud. 

Hiina neljanda kvartali SKP kasv oli 8,9% võrreldes aasta varasema ajaga, vahendas Reuters. Kasv ületas uudisteagentuuri küsitletud majandusteadlaste prognoose, kes olid oodanud 8,7protsendilist kasvu. Kolmanda kvartali kasv oli 9,1%.

"Aeglustumine ei ole nii hirmuäratav, seega ei ole oodata massilist leevendamispoliitikat," ütles Daiwa majandusteadlane Kevin Lai.

Hiina jaemüük kasvas võrreldes aastataguse ajaga detsembris 18,1%, mis on rohkem kui majandusteadlaste prognoositud 17,2%. Tööstustoodangu mahu kasv ületas samuti prognoose, kasvades võrreldes möödunud aastaga 12,8%. Kuid investeeringud kinnisvarasse vähenesid äkiliselt ning mitmed kinnisvaraarendajad on hoiatanud, et 2012. aasta võib tulla sünge.

Kasvav kinnisvaraturg on aidanud Hiina majandusel äkilist tõusta, kuid Peking on püüdnud eluasemehindasid jahutada, et vältida laastavat mulli ja langust.

Kuna Euroopal on oht sattuda majanduslangusse, USA majandus on suurema särata, siis on Hiina roll maailmamajanduses suurenenud.

"Kui kasv langeb alla 8%, on poliitiline konsensus suurem, et kaitsta kasvu," ütles Ken Peng, majandusteadlane BNP Paribasest.

Peng näeb Hiina majanduskasvu libisemist 7,9%-ni esimeses kvartalis.

Osale arutelus

  • Rainer Saad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

SOFTREND GROUP OÜ EKSPORDI MÜÜGIJUHTI

Softrend Group OÜ

10. veebruar 2019

COMPENSA ELUKINDLUSTUS otsib ELUKINDLUSTUSE JA INVESTEERIMISE NÕUSTAJAT

Compensa Life Vienna Insurance Group SE

23. jaanuar 2019

Teabevara