Sydney ooperimaja saali põrand kannab Raplas valmistatud lakki 

Sydney ooperimaja kannab Raplas valmistatud lakki, rääkis Äripäeva müügi- ja ekspordijuhtide teemaveebi Best Sales klubis Akzo Nobel Balticsi kommertsdirektor Neeme Tulp.

Samuti on Raplas tooodetud lakiga viimistletud Kopenhaageni lennuvälja saal. Akzo Nobel Balticsi Rapla tehases toodetakse tuntud värve Sadolin, Pinotex ja Hammerite.

Tulp märkis vestlusringis, et Akzo Nobeli kontserni käive oli eelmisel aastal pea 20 miljardit eurot, mis on ligi kolmekordne Eesti riigi eelarve maht.

Ta lisas, et Akzo Nobel Balticsi toodang läheb täna 27 riiki. Rapla tehases töötab sadakond inimest, ettevõttes kokku 180 inimest.

Samuti märkis Tulp, et tänavu jaanuaris tuli neile sihtriigina juurde India ja mullu detsembris Kasahstan, viimasesse on müüdud kaupa juba 80 000 euro eest, Indiasse 15 000 euro eest. Protsentuaalselt suurim eksportturg on neil Venemaa 21%.

Tulp tõstis esile, et väga oluline on finantsriskide maandamise juures tähelepanu pöörata korralikule müügilepingule. Ta soovitas selleks kasutada ka juristi abi. Teiseks toonitas ta, et kaupa välismaale ja ka Eestisse saates tasub kaaluda ostjate krediidiriskide kindlustamist. Pikaajalise äri ülesehitamisel ja usaldusväärsete partnerite leidmisel saab loota lõpuks siiski vaid iseendale. Kindlasti tuleb ise partneri tausta uurida. Ta soovitas potentsiaalse partneriga kindlasti enne tehingu sõlmimist kokku saada, tema tootmise ja ladudega tutvuda, koos pits viina võtta ja rääkida. Ei tasu uskuma jääda ilusaid telefonijutte ja e-maile, märkis Akzo Nobel Balticsi kommertsdirektor.

Osale arutelus

  • Annika Matson

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

COMPENSA ELUKINDLUSTUS otsib ELUKINDLUSTUSE JA INVESTEERIMISE NÕUSTAJAT

Compensa Life Vienna Insurance Group SE

23. jaanuar 2019

SOFTREND GROUP OÜ EKSPORDI MÜÜGIJUHTI

Softrend Group OÜ

10. veebruar 2019

TELE2 EESTI AS otsib VEEBIANALÜÜTIKUT

Tele2 Eesti AS

21. jaanuar 2019

Teabevara