Idufirma juht: esmalt tee oma hind kümnekordseks

Programmeerijaile abivahendeid tootva idufirma ZeroTurnaround asutaja Jevgeni Kabanov soovitab algajal ettevõtjal suureks saamiseks kümnekordistada oma toote või teenuse hind.

"See on siin Eestis suurim viga, et me mõtleme tihtipeale oma palkade ja ressursside raames, aga ei ole mõtet konkureerida odavama hinnaga," ütles ta ajakirjale Director ning lisas, et peab eeskätt silmas IT-ettevõtteid.

"Kui sa lahendad kliendi probleemid, siis nad maksavad seda hinda, mis on nende jaoks mõistlik," kinnitas Kabanov, märkides, et pole mõtet kümme korda odavam olla – siis teenid kümme korda vähem kasumit.

Suuri kliente nagu Disney, Apple ja IBM omava idufirma strateegia on tema sõnul mitte ise neile müüa, vaid lasta suurfirmadel osta: kõige parem müük ongi see, kui inimesed ise tulevad ja ostavad.

Java-programmeerijate tööd oluliselt kiirendava tööriista JRebel väljamõtleja ning seda tootva ZeroTurnaroundi tehnoloogiajuht Jevgeni Kabanov märkis, et kümne aasta pärast on ta oma firma kas maha müünud või on see kasvanud miljardi dollari ettevõtteks.

Osale arutelus

  • Indrek Kald

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

K-Print otsib TRÜKITÖÖSTUSE PROJEKTIJUHTI

M-Partner HR OÜ

23. veebruar 2018

RegalHouse SIA Eesti otsib MÜÜGITÖÖTAJAT

Regalhouse Sia Eesti Filiaal

19. veebruar 2018

Technopolis Ülemiste otsib MÜÜGIJUHTI

Technopolis Ülemiste AS

28. jaanuar 2018

Teabevara