Tomp: sotsiaalsete ostukeskkondade äri muutub

Võrreldes läinud aasta keskpaigaga on sarnase mudeli alusel toimivaid veebikeskkondi üle kahe korra vähem, ent Cherry kasvab jätkuvalt, teatas ettevõte.

Cherry tegevjuhi Priit Tompi sõnul on viimase poole aastaga turg puhastunud ning alles jäänud tugevamad tegijad. "Kui tippajal läinud aasta keskel loendasime turul üle 30 tegija, siis täna võib loetleda 19 keskkonda, mis on suletud ning kuus suuremat tegijat moodustavad 91%. Cherry osa on sealjuures ligikaudu 50%," märkis ta.

Tompi sõnul on puhastumise põhjuseks see, et on aru saadud, et ärisse sisenemine on suhteliselt lihtne, ent mahu kasvatamine keeruline. "Kui keskkonnaga tegeleb vaid paar inimest, siis on raske pakkuda tasemel klienditeenindust ja samas tegeleda ka müügi, turunduse ja arendusega, ilma milleta pole võimalik läbi lüüa," sõnas ta.

Kuigi tegijaid on vähemaks jäänud, siis Cherry ja ka turg tervikuna on kasvamas. Tegevjuhi sõnul oli detsember absoluutne rekordkuu – Cherry grupi brutokäive Baltimaades oli rohkem kui 1,72 miljonit eurot ning ka jaanuaritulemus ei jäänud jõulukuule palju alla.

Lisaks traditsioonilistele soodsatele elamuspakkumistele ja teenustele on Cherry jõudsalt laienenud ka tarbekaupade ja muude toodete segmenti. Viimastel kuudel on pakkumises olnud terve rida erinevaid tooteid, alustades Pampersi mähkmetest ja habemeajamisvahenditest, lõpetades digikaamerate ning veinidega.

Cherry Media grupp on juhtiv sotsiaalseid ostukeskkondi haldav ettevõte Balti riikides. Gruppi kuuluvad Eestis ja Lätis keskkonnad Cherry.ee ning Cherry.lv ja Leedus Beta.lt ning Grupinis.lt. Ettevõtte 2011. aasta brutokäive oli 12,24 miljonit eurot.

Läinud aasta lõpus ühendas Cherry Media jõud Slevomat Groupiga, mis on sotsiaalsete ostukeskkondade turuliider Kesk- ja Ida-Euroopas. Cherry ja Slevomati koduturgude rahvaarv on kokku 40 miljonit: Eesti, Läti, Leedu, Tšehhi, Ungari, Slovakkia ja Bulgaaria. Slevomat ning Cherry käive kokku oli 2011. Aastal rohkem kui 60 miljonit eurot ning registreeritud kasutajaid keskkondades rohkem kui kaks miljonit.

Osale arutelus

  • Annika Matson

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

TELE2 EESTI AS otsib VEEBIANALÜÜTIKUT

Tele2 Eesti AS

21. jaanuar 2019

COMPENSA ELUKINDLUSTUS otsib ELUKINDLUSTUSE JA INVESTEERIMISE NÕUSTAJAT

Compensa Life Vienna Insurance Group SE

23. jaanuar 2019

SOFTREND GROUP OÜ EKSPORDI MÜÜGIJUHTI

Softrend Group OÜ

10. veebruar 2019

Teabevara