Müügimeistrid: masu suurendas nõudlust telefonimüügi järele

Telefonimüügiettevõtte Müügimeistrid käive kasvas mullu 20% ning ettevõtte hinnangul suurendas masu nõudlust telefonimüügi järele.

Müügimeistrite 2011. aasta käive kasvas 20% ja ulatus 1,27 miljoni euroni. Käibekasvu põhjuseks oli tegevuse laiendamine Eestis ja jätkuvalt kasvav telefonimüügi vajadus Eesti ettevõtetes. Samuti kasvatas ettevõte käivet Lätis 15%, teatas ettevõte.

Müügimeistrite juhataja Tarmo Laus esines ka 28. veebruaril Best Salesi korraldatud seminaril "Kuidas korraldada tõhusalt telefonimüüki?". Seminari ettekanded SIIN

Laus tõi pressiteates välja ettevõtte käibe kasvu põhjused: "Avasime kaheksanda kontori Viljandis ja panime selle tööle kahes vahetuses. Nüüd on meil kokku inimesi ametis 180. Samuti jätkub vähemalt osaliselt ka majandussurutis ja jätkub olukord, kus tooted-teenused end ise ei müü ning klientide vajadus aktiivse tooteturunduse järele on endiselt suur ja kasvav.“

Müügimeistrid plaanivad käesoleval aastal stabiilselt, umbes kümnendiku jagu kasvada. Lausi kinnitusel oli jaanuaris kasv eelmise aastaga võrreldes 20%. Ettevõte investeerib oma tegevuse arendamisse panustades seejuures infotehnoloogilistele  rakendustele.

Kliendid soovivad Lausi sõnul Müügimeistritelt nii otsest müügitegevust kui ka kombineeritud meetodeid, kus näiteks kutsutakse potentsiaalseid kliente kliendikohtumisele või siis tahetakse valmistada sihtgruppe ette muul moel, näiteks tehes heaoluuuringuid. 

Klientide ootused telemarketingi ettevõttele ei ole Lausi ütlust mööda palju muutunud, kuid kliendid ise on muututud teadlikumaks, kuidas rakendada telefoni efektiivselt koostöös muude kommunikatsioonivahenditega. "Aastatetaguse ajaga on enim muutunud ehk see, et kombineeritult telefoniga on töösse rakendatud ka e-kiri, kui suhtlus- ja infokanal. Seejuures mitte spämmi-kanalina vaid igale kontaktile lisaväärtuse andjana".

Inimeste vastuvõtlikkusest müügikõnedele rääkides ütleb Laus, et laiemas kontekstis ei ole eestlaste suhtumine helistamisse väga palju halvemaks läinud, sest Eestis on telefonimüük muu maailmaga võrreldes suhteliselt vähene. "Kuid eks ikka tule ette juhuseid, kus helistamine satub halvale hetkele ja ega siis jää muud üle, kui viisakalt vabandada," lisab ta.

Tööjõu saadavus on Müügimeistrite hinnangul viimasel aastal veidi langenud.  

Müügimeistrite AS on asutatud aastal 1996 esimese professionaalse telefonimüügile spetsialiseerunud ettevõttena. Ettevõttes töötab tänasel päeval 350 inimest, neist 180 Eestis ja 150 Lätis. Ettevõtte suuromanikuks on Suoramarkkinointi Mega OY mis kuulub Soome meediakontserni Talentum OY.

 

Osale arutelus

  • Annika Matson

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara