Starman: USA ja Eesti telefonimüügis suur vahe

Telefonimüügi osatähtsus viimase paari aasta jooksul kasvanud, kuid telefonimüügi kvaliteedil on veel küllaga arenguruumi, ütles Äripäevale Starmani teenindus- ja müügidirektor Jaano Inno.

"Maailm muutub üha enam tehnoloogiapõhiseks ja see omakorda muudab tooted ning teenused paljude inimeste jaoks keerulisemaks. Pidevalt suureneb vajadus olla kliendile lähemal, teda ära kuulata ja dialoogi käigus selgitada välja tema soovid," tõi Inno välja põhjusi, miks on telefonimüük suurenenud.

Ta lisas, et massimeedia vahendusel reklaamides on seda praktiliselt võimatu teha, küll aga otsesuhtluses.

Rääkides inimeste suhtumisest ütles Inno, et Eesti elanikud on suhteliselt positiivsed ja viisakad, aga siinsel telefonimüügi kvaliteedil on veel küllaga arenguruumi.

"Sageli tuleb ette vähe läbimõeldud müügikontakte, mis ei tekita müüja ja võimaliku kliendi vahel dialoogi. Eestis on ka veel suhteliselt vähe telefonimüüki, võrreldes näiteks USAga," selgitas ta.

Küsimusele, kas telefonimüük on odavam viis teenuste ja kaupade müümiseks, vastas Inno, et telefonimüük ei ole kindlasti esimesel hetkel odav, aga annab pikaajaliselt positiivse efekti. Samuti sõltub tema sõnul palju tootest ja teenusest, mida müüakse. "Starman teeb palju tööd oma olemasolevate klientide baasiga, sest nende klientidega on lihtne telefoni teel ühendust võtta. Uue kliendi püüdmiseks ei ole aga nullist telefoni teel kontakti luua kerge ja parem on luua enne vahetu kontakt mõnes kaubanduskeskuses või ukselt uksele käies," kirjeldas Inno.

Inno märkis, et üle-eelmisel aastal piirasid paljud kliendid oma kulusid, aga eelmisel aastal toimus juba stabiliseerumine.

Homme ehk teisipäeval, 28. veebruaril korraldab Best Sales seminaril "Kuidas korraldada tõhusalt telefonimüüki?". Sel seminaril osaleb ka Inno. Rohkem infot esinejate kohta SIIN.

Telefonimüügiettevõtte Müügimeistrite 2011. aasta käive kasvas 20% ja ulatus 1,27 miljoni euroni. Käibekasvu põhjuseks oli tegevuse laiendamine Eestis ja jätkuvalt kasvav telefonimüügi vajadus Eesti ettevõtetes. Samuti kasvatas ettevõte käivet Lätis 15%, teatas ettevõte. Äripäev küsib ettevõtetelt, kuidas läheb neil telefonimüügiga.

Osale arutelus

  • Alyona Stadnik

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara