Vain: märkimisväärse töötaja 8 omadust  

Suurepärased töötajad on usaldusväärsed, proaktiivsed, töökad, head juhid ja head alluvad - neil on suur hulk kergesti määratletavaid, kuid raskesti leitavaid omadusi, kirjutab Vain & Partnerid oma viimases uudiskirjas.

Siin toome märkimisväärse töötaja kaheksa omadust:

1.  Nad ignoreerivad ametikirjeldusi. Mida väiksem on ettevõte, seda olulisem on töötaja võime iseseisvalt mõelda, kiirelt kohaneda muutuvate prioriteetidega ning rollist või ametist hoolimata teha kõik, et ülesanne saaks täidetud.

Kui mõni võtmekliendi projekt on ohus, tajub märkimisväärne töötaja seda ise ning asub probleemi, palvet ootamata, lahendama, ka siis, kui see ei kuulu tema tööülesannete hulka.

2. Nad on ekstsentrikud. Parimad töötajad on sageli veidi teistsugused: veidrad, mõnikord lugupidamatud ja sageli lausa naudivad oma erapära. Nad tunduvad heas mõttes imelikud. Ebaharilikud isiksused panevad elu keema, muudavad töö lõbusamaks; nad muudavad igavalt imala inimgrupi andekaks ja isepäraseks meeskonnaks.

Inimesed, kes ei karda erineda, tegutsevad sageli väljaspool raame ning kõigutavad paigast status quo, samuti tulevad nad sageli parimatele ideedele.

3. Samas teavad nad, millal tagasi tõmmata. Ebaharilik iseloom on tore... kuni üks hetk enam ei ole. Suure probleemi või stressirohke olukorra kerkides, tõmbavad parimad töötajad oma isikupära tagasi ning sulavad täiuslikult meeskonda.

Märkimisväärsed töötajad teavad, millal mängida ning millal olla tõsine, millal olla lugupidamatu ning millal reegleid järgida, millal vastu astuda ning millal järgi anda. Sellist tasakaalu on raske tabada, kuid mõnel haruldasel isikul õnnestub see igasuguse pingutuseta.

4. Nad avaldavad avalikku kiitust. Ülemuse kiitus tekitab hea tunde. Kiitus enda võrdväärselt tekitab aga suurepärase tunde, eriti kui see tuleb kelleltki, keda austatakse.

Märkimisväärsed töötajad tunnustavad teiste panuseid, eriti meeskonna keskel, kus nende sõnade mõju on veelgi suurem.

5. Nad kurdavad nelja silma all. Me kõik tahame, et töötajad tooksid probleeme esile, kuid mõnikord on seda parem teha privaatselt. Suurepärastel töötajatel on sageli suurem tegevusvabadus tõstatada grupis vastuolulisi teemasid, kuna nende sooritus võimaldab neile suuremat iseseisvust.

Märkimisväärsed töötajad räägivad sinuga delikaatsetel teemadel enne või pärast koosolekut, teades, et selle avalikult arutamine põhjustaks sõnasõja.

6. Nad võtavad sõna, kui teised vaikivad. Mõned töötajad ei tunne end koosolekul rääkides mugavalt. Mõnel on ka privaatselt end keeruline väljendada.

Kord esitas üks töötaja mulle küsimuse koondamiste kohta. Koosoleku lõppedes pärisin temalt: „Miks see sind huvitas? Sa ju tead juba, mis toimub." Tema vastas: „Tõsi, aga paljud ei tea ja nad ei julge ise küsida. Ma arvasin, et sellest oleks abi, kui nad seda teilt kuuleksid."

Märkimisväärsetel töötajatel on kaasasündinud võime tunnetada endas ümbritsevate inimeste probleeme ja muresid ning nad ei heitu küsimuste ja oluliste teemade ees, millest teised pelgavad juttu teha.

7. Neile meeldib ennast tõestada. Enese motiveerimine tuleneb sageli soovist tõestada, et nendes kõhklejatel pole selleks alust. Noor, kes kunagi ülikooli ei jõudnud või naine, kellele öeldi, et tal ei ole liidripotentsiaali, omavad sageli suurimat tahet ennast elus tõestada.

Haridus, intelligentsus, anne ja oskused on olulised, kuid ilma teotahteta ei ole neil kaalu. Märkimisväärsete töötajate teotahe tuleb nende sisimast, isiklikust jõust, mis on tugevam kui pelgalt tahe oma tööd hästi teha.

8. Nad on alati millegagi ametis. Mõnda inimest on raske rahuldada (seda head mõttes) ning nad nokitsevad alati millegi kallal: teevad graafikut ümber, täpsustavad protsesse, kohendavad tööjaotust.

Suurepärased töötajad järgivad protsesse. Märkimisväärsed töötajad otsivad viise, kuidas neid protsesse veelgi paremaks muuta, mitte ainult sellepärast, et neilt oodatakse seda, nad ei oskakski teistmoodi.

Kasutatud materjale www.bnet.com

Osale arutelus

  • Annika Matson

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

TELE2 EESTI AS otsib VEEBIANALÜÜTIKUT

Tele2 Eesti AS

21. jaanuar 2019

COMPENSA ELUKINDLUSTUS otsib ELUKINDLUSTUSE JA INVESTEERIMISE NÕUSTAJAT

Compensa Life Vienna Insurance Group SE

23. jaanuar 2019

Teabevara