Lents: omanikevahelisi konflikte idufirmades ennetab korras juriidika  

Eesti idufirmad peaksid enam tähelepanu pöörama oma äri juriidilisele poolele.

Äriregistri andmetel asutati Eestis mullu üle 15 000 ettevõtte. Rahvusvahelisel tasemel edu saavutamiseks peavad tulevikutegijad muuhulgas mõtlema ka õiguslikele küsimustele, mis puudutavad näiteks äritehinguid, intellektuaalset omandit ja piiriülest tegevust. Seni on sellele liialt vähe tähelepanu pööratud.
 
Alustatavatele ettevõtetele esmast tuge pakkuva Garage48 HUB juhataja Hannes Lentsi sõnul paljud ignoreerivad õiguslikke küsimusi ja alguses võibki ilma hakkama saada. 

"Kui aga ärisse liituvad kolmandad osapooled, nagu näiteks investorid, siis peab juriidiline pool korras olema. Tagantjärgi on seda kordades keerulisem parandada. Samuti on omanikevahelised konfliktid üsna sagedased ning kui suhted pole omavahel selgelt reguleeritud, siis võib ettevõte laguneda. Lisaks on täiesti eraldi teemaks rahvusvahelised õiguslikud küsimused, millele varajases staadiumis start-up üldiselt tähelepanu ei pööra. See kõik võib hiljem saatuslikuks saada,“ räägib Lents.

Garage48 HUB on alustavatetele ettevõttetetele juriidilistes küsimustes nõu andma kaasanud advokaadibüroo Glimstedt. Glimstedti partneri Priit Lätti sõnul on see nende investeering Eesti start-upide arengusse. "Elujõulised ettevõtted toovad Eestisse investeeringuid ja maksutulu ning annavad tööd ka teistele siinsetele organisatsioonidele," lisas Lätt.
 
Täna kell 15.00 toimub Garage48 HUB-is infopäev, kus Glimstedt jagab alustavatele ettevõtetele juriidilist teavet. Nõustamine on tasuta. Huvilised saavad osalemisest teada anda internetis aadressil: http://tiny.cc/rC8f2b

Osale arutelus

  • Annika Matson

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

COMPENSA ELUKINDLUSTUS otsib ELUKINDLUSTUSE JA INVESTEERIMISE NÕUSTAJAT

Compensa Life Vienna Insurance Group SE

23. jaanuar 2019

TELE2 EESTI AS otsib VEEBIANALÜÜTIKUT

Tele2 Eesti AS

21. jaanuar 2019

Teabevara