Maaklerite dilemma: klient või rahakott?

Kindlustusmaakleritele makstav tasu on üldjuhul kindel protsent kindlustusmakse suurusest, ütles RSA Kindlustuse kindlustusdirektor Arvi Luhakooder Äripäevale.

Tema sõnul sõlmitakse RSA  kodukindlustuslepingutest veidi üle poole kindlustusmaaklerite vahendusel. Enamus kliente on kasutanud elukutselise vahendaja-nõustaja abi. Best Sales toimetajale jäi silma, et maakleritasud võivad olla seltside kaupa erinevad. Siinkohal tekkis küsimus, kuidas tagavad maaklerfirmad sellises olukorras kliendi huvide kaitse. Rahakott on ju tegelikult kindlustusseltside, mitte kliendi käes. Küsisime kommentaare lisaks kindlustusseltsile ka maakleritelt.

Väljavõte RSA Kindlustuse kindlustusdirektor Arvi Luhakooderi intervjuust:

Kas teie meelest ei esine siin huvide konflikt, et kindlustusmaakler on kindlustusvõtja esindaja, kuid saab tasu teiselt osapoolelt?
Sellepärast ongi kehtestatud vahendustasu avalikustamise nõue. Kui võtta maaklerite käest pakkumised, siis on tasud üldjuhul ka kusagil välja trükitud.

Millest sõltub vahendustasu suurus?
See on iga konkreetse maakleriga kokku lepitud, seltsi jaoks on see sõlmimiskulu. Maakler leiab meile kliente ja klientide leidmise eest makstakse lepingute sõlmimistasu.

Seega võiks arvata, et maaklerid eelistavad pakkuda nende kindlustusseltside lepinguid, kes maksavad rohkem? Best Sales küsib täna selle dilemma kohta kommentaare maakleritelt.

 

 

Osale arutelus

  • Birjo Must

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara