Tahad rohkem raha? Müü naftat või ravimeid.

Äripäev avaldas reedel Eesti parimate palgamaksjate edetabeli, millest selgus, et kõrget töötasu maksavad Eestis naftaga kauplejad, IT-firmad, ravimite müüjad ja advokaadibürood. 

Siiski ei ole palk tööandja valikul kõige olulisem. Karjäärinõustaja Tiina Saar kommenteeris Äripäevale teemat järgmiselt: „Töötajate ootused on tänaseks laienenud palgast palju kaugemale. Neile on oluline see, et tööandja oleks innovatiivne, eetiline, pere- ja töötajasõbralik. Lisaks panustaks ka töötajate arengusse ja tervisesse.”
Kui varasemalt hinnati Saare sõnul vaid palganumbrit ja oldi valmis ka 50ne euro suuruse palga pärast töökohta vahetama, siis nüüd vaadatakse üha enam kompetentsipaketti tervikuna.

Best Salesi toimetus leidis artikli juurest huvitava kommentaari. Ennast ettevõtjaks nimetav kommentaator väidab, et tänapäeva noor mees tahab teenida 1000 neto ja mitte pennigi rohkem. "Olen pakkunud noortele, et teeme ületunde ja saate korralikult lisa. Vastus on kõigil üks: vaba aeg on palju tähtsam kui raha," kirjutas kommentaator.

Best Sales tõdeb, et rahal ja õnnel on otsene seos kuni mingi tasemeni. Paar aastat tagasi oli uuringute väitel selleks piiriks ca 180 000 krooni aastas. Tundub, et see ei ole muutunud hoolimata elektri, bensiini ja vorsti märgatavast hinnatõusust.

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara