Eestis ELi kiireim jaemüügi kasv, euroalal langus

Eurostati täna avaldatud andmeil kasvas jaemüük Eestis tänavu veebruaris aastatagusega võrreldes Euroopa Liidu riikide võrdluses kõige kiiremas tempos.

2011. a veebruariga võrreldes kasvas jaemüük Eestis 14,8% ning selle aasta jaanuariga võrreldes 1,5%.

Euroalal tervikuna aga jaemüük veebruaris vähenes, kuna kerkiv kütuse hind ja valitsuste eelarvekärped on ajendanud tarbijaid kulutusi koomale tõmbama.

Esialgseil andmeil kahanes jaemüük euroalal veebruaris 0,1% võrreldes jaanuariga, mil korrigeeritud andmeil müük 1,1% kasvas. Agentuuri Bloomberg küsitletud analüütikud olid prognoosinud 0,2% suurust langust.

Aastatagusega võrreldes kahanes müük euroalal 2,1%.

Euroopa suurimas majandusruumis Saksamaal kahanes jaemüük veebruaris 1,1% võrreldes jaanuariga, mil langus oli 1,2%. Prantsusmaal kasvas jaemüük 1,2%.

Euroopa Liidus tervikuna kahanes jaemüük veebruaris jaanuariga võrreldes 0,4% ja aastatagusega võrreldes 1,1%.

Kuude võrdluses oli jaemüügis suurim langus Euroopa Liidu riikidest veebruaris Sloveenias (5%) ja Poolas (2,7%) ning suurim kasv Maltal (4,7% ja Luksemburgis (2,2%).

Aasta baasil oli veebruaris suurim jaemüügi langus Portugalis (9,6%), Bulgaarias (6,4%) ja Hispaanias (6,2%) ning suurim kasv Eestis (14,8%), Lätis (10%) ja Taanis (8,1%).

Rootsis kasvas jaemüük veebruaris jaanuariga võrreldes 1% ja aastatagusega võrreldes 2,7%, Soomes oli kasv vastavalt 0,3% ja 6,3%.

Osale arutelus

  • Sirje Rank

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

TELE2 EESTI AS otsib VEEBIANALÜÜTIKUT

Tele2 Eesti AS

21. jaanuar 2019

COMPENSA ELUKINDLUSTUS otsib ELUKINDLUSTUSE JA INVESTEERIMISE NÕUSTAJAT

Compensa Life Vienna Insurance Group SE

23. jaanuar 2019

Teabevara