Eraisikuid hakatakse telefonimüüjate eest kaitsma

Infotelefonide 1182, 1184 ja 1188 operaatorfirmad Telemedia Eesti AS ning Ekspress Hotline AS sulgesid eraisikute telefoninumbrite tasuta otsingumootorid, et kaitsta kliente telefonimüügiga tegelevate ettevõtete massilise tülitamise eest.

Eraisikute telefoninumbrite kohta on samas endiselt võimalik sooritada päringuid infotelefonidelt. "See on hetkel parim lahendus, kuidas kaitsta inimesi müügimeeste kõnedetulva eest," selgitas mõlema ettevõtte juhatuse esimees Jon Martinsen.

Viimastel kuudel on tema sõnul viiekordistunud pahaste eraisikute pöördumised, kelle privaatsust müügimehed on häirinud. "Usume, et olukord paraneb märgatavalt, kuna infoliinile helistades masspäringuid teha ei saa ning ka teenuse eest küsitav mõõdukas tasu peaks tuhandeid kõnesid tegevaid müügiagente ohjes hoidma," lisas Martinsen.

Eraisikute telefoninumbrite andmebaasi haldamine on tema sõnul seotud märkimisväärsete püsikuludega ning selle tasuta edastamine internetis aitas paljudel teistel organisatsioonidel edukalt kasumit teenida. "Meie veebilehe kasutamistingimustes sisalduvat piirangut, et antud andmebaasi ei tohi kasutada mistahes kommertseesmärkidel, ei pidanud müügimehed paraku millekski," nentis Martinsen. Sarnast isikuandmete kaitseks mõeldud praktikat kasutavad ka Soome ja Läti operaatorfirmad, märkis ta.

1182, 1184 ja 1188 edastavad enamikku Eesti telefonioperaatorite avalikke eraisikute telefoninumbreid ja mitmekülgset infot kohalike firmade kohta. Mõlemad infotelefonid kuuluvad Contact Holding gruppi, mis juhib infoettevõtteid nii Eestis, Lätis kui Leedus. Grupi omanik on BaltCap Investments.

Osale arutelus

  • Indrek Kald

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara