AKI seisukohtadega ei pea nõus olema

Ka äriorganisatsioonidel peab olema võimalus kaitsta oma õigusi teha mõistlikul moel müügitööd ja saata välja müügipakkumisi, on seisukohal advokaadibüroo Lextal vandeadvokaat Mari Männiko. Kõigi andmekaitse inspektsiooni arvamustega ei pea nõustuma, tõdes ta. 

Andmekaitsega seonduv on teinud müügitöö raskeks ja kohati lausa totrad piirangud ei kaitse, vaid kahjustavad ka klientide õigusi olla informeeritud. Ei saa mõistlikult keelduda millestki, mille kohta puudub info. Infot omakorda ei tohi jagada ilma kliendi nõusolekuta. Avalik reklaam ei ole siinkohal lahendus, sest see oleks kliendi poolt vaadatuna nagu heinakuhjast nõela otsimine.

"Näiteks olen telefoni teel palunud, et kolme aasta pärast tahan ma infot lastekindlustuse sõlmimise võimaluste kohta. Selleks, et informeeritus tagada, pean ma kliendina selle soovi kirjalikult vormistama. See on totter," tõi näite seminaril osaleja.

Männiko rõhutas, et ettevõtetel on aeg oma õigusi kaitsma hakata. "Iga Andmekaitse Inspektsiooni seisukohaga ei pea nõustuma. Kui ettevõtja ei ole nõus AKI seisukohtadega tuleks oma õiguste kaitseks pöörduda kohtusse, sest ainult kohtul on õigus seadust tõlgendada ja praktikat kujundada ," märkis Männiko. Seminaril osalejad tõdesid, et analoogselt teistele Põhjamaadele vajab ka Eesti müügiorganisatsioonide huvisid kaitsvat katusorganisatsiooni. See on meie endi teha. 

 

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

SOFTREND GROUP OÜ EKSPORDI MÜÜGIJUHTI

Softrend Group OÜ

10. veebruar 2019

COMPENSA ELUKINDLUSTUS otsib ELUKINDLUSTUSE JA INVESTEERIMISE NÕUSTAJAT

Compensa Life Vienna Insurance Group SE

23. jaanuar 2019

Teabevara