Jaano Inno: kuidas edukas müügijuht ellu jääb?

Starmani teenindus- ja müügidirektor Jaano Inno rääkis Best Salesi seminaril "Töötaja, ikkagi inimene" sellest, kuidas edukas müügijuht ellu jääb.

Üle 15 aasta müügiprotsesside juht olnud Inno on viimasel ajal tegelenud telefonimüügi arendamisega. Ta tõi seminaril näite heast juhist kui mägironijast. "Keerulisi olukordi nautiv inimene armastab mägiteid. Seal on toredaid tippe ja vahefinišeid, aga seal tuleb ka ellu jääda. Mina teen mägedes jalgrattamatku. Jalgrattasõit on meeskonnatöö. Kõige lõpus sõidab sealjuures kõige targem," kommenteeris Inno.  

Milline on ideaalne müügijuhi isiksus?
"Hea müügijuht on sportlane, hingelt võitja aga suudab taluda valu, et jätkuvalt teha treeningut. Tal on vaja sisemist visadust ja teada-tunda ka oma piire ehk kuidas koormust jagada," arvab Inno.

 ''Sportlase" tüüpi juhi miinused:

-saavutab eelkõige läbi enda, mitte läbi teiste (ei oska saavutada eesmärke läbi meeskonna)
-vajab isiklikku edukogemust (kas juhina oskame talle seda pakkuda sh enda medali ära anda)

Kuidas müügijuht ellu jääb? Kuidas juht saab teda toetada?
 Inno arvab, et müügijuhi väikese mure peab tema juht oskama asendada suure väljakutsega. " Üheks probleemiks on liigne seotus isiklike arendusprojektidega. "Oma laps" tuleb vahel teadlikult distantseeruda. Vahel on vaja eemalduda, ennast emotsionaalselt lahti haakida," toob Inno välja olukorra, kus müügijuht vajab tippjuhi tuge ja julgustust. Tippjuht peaks müügijuhi jaoks olema mentor – keegi, kellega koos mõelda ja eemalt vaadata.

Inno tõi välja mõned märksõnad, mille abil müügijuht saab oma isikuse arengu ja karjääri üles ehitada:

• Tasakaal – kas ongi võimalik? Kui pole valu, pole ideid ka; väike põlemine peab ikka olema, aga see ei tohi krooniliseks stressiks minna, see ei aita edasi;
• Maandus – karju end kilomeetripostide peale tühjaks; kes läheb maale, kes sipelgaid vaatama;
• Puhkus – levist välja, mälu ning emotsioonide aktiivasendus ellu jäämise vajadusega;
• Meeskond – väärtused ja sihid, lihtsalt inimesed. Müügijuhil peab olema meeskond koos ühiste väärtuste ja ühiste sihtidega. Lihtsalt inimesed, kellega koos oled.

"MÄNG EI TOHI ÄRA KADUDA! Eesmärk ei tohi muutuda tähtsamaks kui elu ise, " tõi Inno oma ettekande lõpus välja olulisema.

Kommentaar saalist: "Müügiinimene ei saa kunagi töörõõmu tunda, sest uus eesmärk on kohe mäena ees, kui eelmine saab täidetud."

Inno vastas tippjuhi kohta tavatu seisukohaga: "Mina arvan, et inimestele tuleb vahel hingetõmbepause anda. Mitte kohe uue ülesandega peale lennata. Lõpuks ehitame me ülesse pikaajalist eduugu, mitte ei aja taga ühe-päeva-võite."

Osale arutelus

  • Annika Matson

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

TELE2 EESTI AS otsib VEEBIANALÜÜTIKUT

Tele2 Eesti AS

21. jaanuar 2019

COMPENSA ELUKINDLUSTUS otsib ELUKINDLUSTUSE JA INVESTEERIMISE NÕUSTAJAT

Compensa Life Vienna Insurance Group SE

23. jaanuar 2019

Teabevara