Fotod: Müügijuhtide klubi Harju Elektris

Eesti ühe suurema börsifirma Harju Elektri juhataja Andres Allikmäe rääkis neljapäeval, 6. septembril Müügijuhtide klubis kontserni ettevõtete müügi- ja koostöövõimalustest erinevatel turgudel.

"Meil on Eesti parim lehtmetalli töötlemise tehnoloogia," kommenteeris Allikmäe oma kontserni eelist. Kontserni põhitegevusala on alajaamade tootmine nii Eestisse, Soome, Rootsi, Norrasse. Aga neid on eksporditud ka näiteks Araabia Ühendemiraatidesse kuuluvasse Abu Dhabisse ning ka Austraaliasse.

Allikmäe toonitas, et nende jaoks on väga oluline müük väljapool Eestit. "Tänase seisuga moodustab see juba üle poole kontserni müügist ning seda on plaanis kindlasti kasvatada," sõnas Allikmäe.

"Abu Dhabisse läinud alajaamad pidid vastama eritingimustele, näiteks peavad nad laitmatult töötama ka liivatormides, sama seis on täiesti teise äärmusega Norras, kuhu oleme alajaamu paigutanud lumisesse mägikülla, kus alajaama montaaž pidi toimuma helikopterilt," kommenteeris tehase ringkäigul alajaamu tutvustanud Harju Elekter Elektrotehnika müügidirektor Jan Osa.

Allikmäe tunnistas, et lisaks alajaamadele annab neile head kasumit ka nende valduses oleva tööstusliku kinnisvara väljarentimine ja haldamine. Harju Elektri kontserni omanduses on 70 000 ruutmeetrit tööstuspinda ja sellest 50 000 on partneritele välja renditud.   

Harju Elekter panustab ka rohelisse energiasse. "Harju Elektri kontorihoone katusele paigaldati aasta eest päikesepatareid. Päikeseelektrijaam koosneb 51st 235W võimsusega SolarWorldi paneelist, mis on ühendatud läbi 10kW võrguinverteri HE Elektroonika elektrivõrku. Süsteemi eeldatavaks aastaseks tootlikkuseks on 11 800 kWh, mille arvelt on ettevõte juba tunduvalt oma energiakulu vähendanud, see katab ära suure osa administratiivhoone energiakulust," märkis Allikmäe. Ja ta lisas, et nende Leedu tehas katab juba päikeseenergiaga täielikult ära oma energiakulu.   

30. septembril saab Harju Elektril täis 15 aastat börsifirmana. Allikmäe sõnas uhkusega, et selle 15 aasta jooksul ei ole neil veel kordagi olnud kahjumlikku kvartalit.

 

Galerii

Osale arutelus

  • Annika Matson

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

COMPENSA ELUKINDLUSTUS otsib ELUKINDLUSTUSE JA INVESTEERIMISE NÕUSTAJAT

Compensa Life Vienna Insurance Group SE

23. jaanuar 2019

SOFTREND GROUP OÜ EKSPORDI MÜÜGIJUHTI

Softrend Group OÜ

10. veebruar 2019

TELE2 EESTI AS otsib VEEBIANALÜÜTIKUT

Tele2 Eesti AS

21. jaanuar 2019

Teabevara