Keskkonnasõbralike autode populaarsus Eestis kasvab

Elektriautode ostmiseks on Kredexilt toetust saanud 67 taotlejat. SEB kliendid on viimase aasta jooksul soetanud Baltikumi peale kokku 300 madala CO2-heitega autot. Keskkonnasõbralike autode populaarsus kasvab.

SEB Liisingu juht Ainar Leppäneni sõnul on nende kliendid viimase aasta jooksul soetanud Baltikumis enam kui 300 uut autot, mille CO2-heide on jäänud alla 130 g/km kohta. Populaarsemad automargid on Volkswagen, Fiat, Kia, Škoda ja Hyndai.

Kredexi elektromobiilsuse programmi juht Jarmo Tuisk toob välja, et neile on esitatud 87 toetustaotlust elektriautode  soetamiseks. "Oleme projekti algusest alates rahuldanud 67 taotlust, 2 taotlust ei vastanud nõuetele ja ülejäänud taotlused võeti tagasi taotleja enda poolt," toob ta välja projektiga seotud numbrid. Ostutoetust elektriautode ostuks saab Kredexi kaudu taotleda alates 18.07.2011 ja toetust saab kasutada kuni 2012.a. lõpuni.

„Laialt on levinud arvamus, et keskkonnahoidlikumad  on vaid väikeautod ja pole olemas loodust säästvat pereautot, kuhu mahuks kaks-kolm last, jalgrattad, lapsevanker ja reisikotid. Tegelikult on nn roheliste autode sortiment üllatavalt lai: alla 130 g/km CO2-heitega mudeleid leiab autofirmadest enam kui kuuskümmend,“ märkis Leppänen.

SEB andmeil võimaldab keskkonnasäästlikuma auto ostmine kokku hoida kütuse, kindlustuse ja liisingmaksete pealt võrreldes tavaautoga enam kui 1300 eurot aastas. Nelja aasta peale võib see tähendada kokkuhoidu, mis võrdub veerandiga auto ostusummast.

 

 

 


 

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

TELE2 EESTI AS otsib VEEBIANALÜÜTIKUT

Tele2 Eesti AS

21. jaanuar 2019

COMPENSA ELUKINDLUSTUS otsib ELUKINDLUSTUSE JA INVESTEERIMISE NÕUSTAJAT

Compensa Life Vienna Insurance Group SE

23. jaanuar 2019

Teabevara