Vaata: 10 edukamat firmat Äripäeva TOP 100-s

20. Eesti Edukamate Ettevõtete edetabeli ehk Äripäeva TOP100 võitis haruldaste muldmetallide tootja Molycorp Silmet.

1. koht - Molycorp Silmet AS
Haruldaste muldmetallide tootja Ida-Virumaal kasvas möödunud aastal gasellina, paisutades käivet ja kasumit ligi kolm korda. Võitis kiire kasvuga tänavu nii Äripäeva keemiatööstusfirmade, Ida-Virumaa kui Äripäeva maakondade ettevõtete TOPi.

2. koht - PKC Eesti AS
Ettevõte toodab juhtmeköidised Skandinaavia veoautotööstusele ning ühenduskaableid elektroonikaseadmetele. Ettevõte ise hindab möödunud aastat edukaks, kuid möönab, et tootlikkuse kasv oli püstitatud eesmärgist väiksem.
Äripäeva Harjumaa TOPi tänavune ja TOP100 möödunud aastane võitja.

3. koht - Ericsson Eesti AS
Ericssoni seadmete tootja Tallinna tehases ning Ericssoni toodete ja teenuste müüja Eestis. On suuremaid siinseid eksportööre. Annab tööd 1300 inimesele. Gild hindas ettevõte väärtuseks 490 mln eurot, kasvades aastaga 1,5 korda.

4. koht - Viru Keemia Grupp AS
Ida-Virumaal tegutsev keemiatööstusfirma kasvad möödunud aastal mühinal – käive ja kasum kosusid poole võrra. „"Meil on väga raske tegelikult. Kui meil selliseid tulemusi ei oleks, me ei suudaks ettevõtet hoida tasemel, mis Euroopas ja maailmas läbi lööks," kommenteeris häid tulemusi VKG üks omanikke Priit Piilmann.

5. koht - Alexela Logistics AS
Heiti Hääle juhitud naftalogistikaga tegelev ettevõte Sillamäe Sadamas. Kasvatas mullu käibe 1,5 kordseks ning oli üks suuremaid kasumi kasvatajaid. Ainus uus tulija esikümnes.

6. koht - Silvano Fashion Group AS
Börsifirmade pailapse rolli täitnud ehk häid tulemusi näidanud, Toomas Tooli suurosalusega rõivatootja saavutas möödunud aastal kriisieelse müügi taseme. Teenib lõviosa müügist Eestist väljast Venemaalt ja Valgevenest.

7. koht - Tartu Mill AS
Tartumaal tegutsev Eesti edukamaid toiduainetööstusi toodab jahu ja ekspordib ligi poole oma toodangust, teiste seas Taisse, Palestiinasse ja Gambiasse.

8. koht - Horizon Tselluloosi ja Paberi AS
Harjumaa üks edukamaid tööstusfirmasid ning siinsetest suurpaberitööstustest edukaim. Hindab mullust äärmiselt kasumlikuks aastaks. 2011. aasta suursündmuseks oli uue tselluloosi tootmisliini käivitamine.

9. koht - ABB AS
Suurima käibega elektriseadmete tootja Eestis. 2011. aastal liikus ettevõte Eestis kaheaastaselt madalseisult tõusule, seejuures kasum juhtkonna hinnangul "jäi vastuvõetavale tasemele". Tehase eksport suurenes kolmandiku võrra.

10. koht - Santa Monica Networks Group OÜ
Haldab investeeringuid viies IT-ettevõttes Eestis, Lätis, Leedus, Soomes ja Venemaal. Grupi firmad pakuvad IT-teenuseid ja -lahendusi avalikule sektorile ning mullune kasv tuli investeeringute kasvust.


TAUST

Eelmisel aastal võitis TOP100 PKC Eesti ja esikümnes oli toona neli tööstusettevõtet. Tööstus-tootmissektori võidukäik jätkus ka tänavuses pingereas.

TOP100 koostamise aluseks on käibelt 500 suurema ettevõtte pingerida. Edetabelisse pääsemiseks pidi ettevõtte mullune käive ulatuma 12 mln euroni. Pingerea koostasime möödunud aastase käibe, kasumi, käibe ja kasumi kasvu, rentaabluse ning varade tootlikkusse põhjal.

Millised olid Eesti edukaimad ettevõtted, loe tänasest Äripäeva lisaväljaandest TOP100.

 

Osale arutelus

  • Rivo Sarapik

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

TELE2 EESTI AS otsib VEEBIANALÜÜTIKUT

Tele2 Eesti AS

21. jaanuar 2019

COMPENSA ELUKINDLUSTUS otsib ELUKINDLUSTUSE JA INVESTEERIMISE NÕUSTAJAT

Compensa Life Vienna Insurance Group SE

23. jaanuar 2019

Teabevara