Euronics: Baltikumis on liisingu ja krediidiga müük kasvutrendis

Samal ajal, kui globaalne tarbimistrend näitab laenudega tehtud ostude vähenemist, seda eriti väljakujunenud turgudel, on Baltikumis laenuga tehtud ostude maht pigem kasvamas.

Eelmise aasta lõpus avaldatud Euromonitor Internationali ülevaatest ilmneb, et üldine suhtumine tarbimiskrediidiga ostudesse on pigem ettevaatlik ja kasvud peatunud. Balti riikide jaekettides on olukord pigem vastupidi.

Euronics Baltic jaekaubandusdirektor Veiko Poolgas ütleb, et Balti riikides on viimasel kahel aastal järelmaksu ja krediitkaardiga toodete müük kasvutrendis. „Suurematest ostudest ligi 20% tehakse kas liisingu või krediitkaardiga,” toob ta näite.

Siiski näeb ka tema muutusi tarbijate käitumises. „Pärast kriisi ostavad tarbijad kvaliteetsemaid tooteid, ostud on varasemaga võrreldes hoolikamalt valitud,” viitab Poolgas. Samuti uurivad kliendid põhjalikumalt krediidi tingimusi.

Euromonitor Internationali ülevaates toodud väidet, et laenu toel tarbimine on pigem vähenemas, Poolgas ei kinnita. „Pigem on viimaste aastatega Balti riikides liisingu ja krediidiga müük tõusnud,” ütleb Poolgas. „Majanduslanguse alguses olid pangad ja kliendid tõesti ettevaatlikud, aga tänaseks on liisinguga toodete müük tõusnud kriisieelsele tasemele. Varasemaga võrreldes on lepinguperioodid lühemad,” kirjeldab ta tarbimistrendide muutusi siinsel turul.

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

K-Print otsib TRÜKITÖÖSTUSE PROJEKTIJUHTI

M-Partner HR OÜ

23. veebruar 2018

RegalHouse SIA Eesti otsib MÜÜGITÖÖTAJAT

Regalhouse Sia Eesti Filiaal

19. veebruar 2018

Teabevara