Eesti ettevõtete müügiplaanid on kasvutrendis

Täna toimuval Best Salesi müügikonverentsil prognoosisid Eesti tippjuhid aastaks 2013 pigem müügikäibe kasvu. Samal meelel olid ka konverentsil osalejad.

Saalis läbiviidud küsitluse tulemusena selgus, et 48% vastanuist tõusid selle aasta müügiplaanid eelmise aastaga võrreldes 10-25% ja 26%-l jääb aasta 2013 müügiplaani kasv alla 10%. Konverentsil osalejaist 14% vastasid, et nende müügiplaan tõusis rohkem kui 25% ning kahel protsendil on ees planeeritud müügi langus. Kokku vastas küsimusele 42 inimest.

Konverentsil toimunud tippjuhtide arutelu käigus uurisime, millist müügikasvu planeerivad nende ettevõtted aastal 2013.

Igor Rõtov, Äripäev: 20% kasvu
Tarmo Noop, A. Le Coq: joogiturg pigem kahaneb, meie prognoosime müügikäibes 5% kasvu, eksportturgudel on kasvuplaan oluliselt suurem.
Erik Sakkov, Tallinna Lennujaam: lennujaamas on reisijate arv languses.
Jüri Teemant, Elisa Eesti: kahel viimasel aastal kogu turg kasvas 3-5 %, meie 8-11%. Sellel aastal ootame vähemalt kahekohalist arvu kasvuprotsendiks uues müügis.

Müügikonverentsil selgus, et osalejate usk lähiaastate müügivõimalustesse on pigem kõrge. 53% vastanuist kinnitas, et tulemus sõltub pigem neist endist. 27%-l on optimismi pisut vähem ja nemad arvasid, et kõik sõltub turul toimuvast. 11% vastanuust usub pigem võimalusi uutel turgudel ning peab kasvu Eestis tagasihoidlikuks.

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

SOFTREND GROUP OÜ EKSPORDI MÜÜGIJUHTI

Softrend Group OÜ

10. veebruar 2019

COMPENSA ELUKINDLUSTUS otsib ELUKINDLUSTUSE JA INVESTEERIMISE NÕUSTAJAT

Compensa Life Vienna Insurance Group SE

23. jaanuar 2019

Teabevara