Esimene alkoholitarbimise vähendamise ravim sai müügiloa

Euroopa Komisjon andis täna müügiloa ravimifirma Lundbeck uuele ravimile Selincro. Tegemist on esimese alkoholitarbimist ja sellega seotud kahjusid vähendava ravimiga Euroopas.

Eesti on nii alkoholisõltuvuse kui alkoholist tingitud surmade poolest Euroopa tipus. Enam kui iga neljas surm tööealiste meeste ja iga kaheksas surm tööealiste naiste hulgas on Eestis seotud alkoholiga. Alkoholsõltuvusega patsiente on Eestis ligi 60 tuhat (11% tööealistest meestest ja 2,1% tööealistest naistest kannatavad alkoholsõltuvuse all).

Hiljuti avalikustatud Eesti alkoholipoliitika Rohelise Raamatu analüüsi kohaselt oli Eestis 2011. aastal orienteeruvalt 1440 alkoholi liigtarvitamisega seotud surma, neist pea 80% meestel, kelle puhul esineb alkoholisurmasid kõige enam just nende parimas produktiivses eas.

„Alkoholsõltuvus on ajuhaigus, mida saab ravida.  Eestis napib sõltuvusravi võimalusi ja kõik arengud olukorra parandamiseks on teretulnud,“ ütles Andres Lehtmets, eesti Psühhiaatrite Seltsi president.

Tänasest kehtib Selincro müügiluba kõigis 27 Euroopa Liidu liikmesriigis. Sõltuvalt hinna- ja soodustusläbirääkimistest plaanib Lundbeck Selincro turulejõudmist esimestes riikides 2013. aasta keskpaigas. Eestis jõuab ravim müügile aprillis-mais.

 

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

SOFTREND GROUP OÜ EKSPORDI MÜÜGIJUHTI

Softrend Group OÜ

10. veebruar 2019

COMPENSA ELUKINDLUSTUS otsib ELUKINDLUSTUSE JA INVESTEERIMISE NÕUSTAJAT

Compensa Life Vienna Insurance Group SE

23. jaanuar 2019

Teabevara