Skano läks alt Soome turunduspartneriga

Markimisväärset müügi kasvu ootame aasta teiseks pooleks, seda eelkõige Soomes ja SRÜs, teatas Skano Group kvartaliaruandes.

Venemaa ja SRÜ müügimahud on viimastel aastatel pidevalt kasvanud ning Skano prognoosib trendi jätkumist ka 2013. aastaks. Soome müügimahtude oluline langus 2012. aastal oli suuresti tingitud ebaõnnestunud turunduspartneri valikust.

"Eelmise aasta lõpus vahetasime turunduspartnerit ja oleme oma turundustegevust Soomes 2013. aastal oluliselt laiendamas. Samuti oleme sõlminud strateegilise koostöölepingu Soomes, mille edukal käivitumisel loodame laiendada Püssi tehase toodete sortimenti ning prognoosime Püssi tehase tootmismahu märkimisväärset kasvu 2013 aasta teisel poolaastal," seisab aruandes. 

Sama lepingu mõjul kasvab ka Pärnu tehase tootmismaht. Nimetatud tegurite koosmõjul loodab Skano oluliselt efektiivsemaks muuta tootmisprotsessi ning saavutada senisest madalama omahinna ning suuremad müügimahud aasta teisel poolel.

Pärnu kiudplaaditehase põhitootmisliin töötab 2013. aasta esimeses kvartalis vähendatud võimsusel. Siseviimistlusplaatide Isotex liinidel kasutatakse vastavalt vajadusele üht või kaht vahetust. Püssi tehas töötab madalast nõudlusest tingituna 2013. aasta esimeses kvartalis umbes 60-70% võimsusega.

Skano Groupi puhaskahjum kahanes 2011. aasta neljanda kvartali 210 000 eurolt 110 000 eurole, teatas ettevõte börsile.

Ettevõtte käive kasvas kaks protsenti, 4,9 mln eurole.  EBITDA oli 178 000 eurot võrrledes 2011. aasta 83 000 euroga.

Skano Fibreboard Pärnu tehaste müük (sh. Isotex) kasvas eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 10% ja 2012 aasta neljanda kvartali ärikahjum vähenes 10% ning moodustas 80 tuhande eurose ärikahjumi.

Skano Fibreboard Püssi kiudplaaditehase käive oli 822 tuhat eurot ja ärikahjum oli 139 tuhat eurot.

„Ettevõtte juhtkonna prioriteediks on jätkuvalt Püssi tehase toodangu müügi kindlustamine maksimaalse tootmisvõimsuse tagamiseks ning selles suunas tehakse pidevat tööd,“ teatas ettevõte. „Lisaks tööle müügimahtudega tegutseme pidevalt tehase tootmisefektiivsuse tõstmise nimel. Oleme tõstnud tootmisliini maksimumkiirust ning seeläbi vähendanud toodete omahinda.“

Skano Furniture Pärnu mööblivabriku käive vähenes eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 5% ja ärikasum 26%. Käive oli 1 930 tuhat ning ärikasum 120 tuhat eurot.

Skano Furniture jaemüügiketi käive kasvas eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 12% ja oli 707 tuhat eurot ning ärikasum 34 tuhat eurot, sisaldades Ukraina grivna kursimuutusest tekkinud kahjumit summas 32 tuhat eurot. Jaemüügist moodustab Skano Group ASi enda toodetud mööbli müük jätkuvalt olulise osa ning see võimaldab mööblivabrikul opereerida tunduvalt kasumlikumalt, kui see ilma oma jaemüügiketita võimalik oleks.

Osale arutelus

  • Romet Kreek

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

TELE2 EESTI AS otsib VEEBIANALÜÜTIKUT

Tele2 Eesti AS

21. jaanuar 2019

COMPENSA ELUKINDLUSTUS otsib ELUKINDLUSTUSE JA INVESTEERIMISE NÕUSTAJAT

Compensa Life Vienna Insurance Group SE

23. jaanuar 2019

SOFTREND GROUP OÜ EKSPORDI MÜÜGIJUHTI

Softrend Group OÜ

10. veebruar 2019

Teabevara