Selgub Eesti parim müügifirma

Äripäev järjestab sel sügisel esimest korda Eesti ettevõtted müügiedu järgi. Võitajad kuulutatakse välja Müügijuhtimise aastakonverentsil 19. septembril ja avaldatakse Äripäevas septembri kolmandal nädalal.

"Äripäev on mitu aastat korraldanud Parima Müügi võistlust, kuid seal on põhirõhk müügiinimeste oskustel. Sel korral võtame ette statistilised numbrid ja vaatame müügitulemust puht ratsionaalsetel alustel," selgitas Äripäeva müügiveebi Best Sales toimetaja Aira Tammemäe. Tema sõnul on oluline teada, kes Eesti ettevõtetest müügis parimaid tulemusi näitab. "Selleks, et parimatelt õppida ja nende kogemusi jagada. See on Äripäeva müügiveebi üks eesmärkidest," tõi Tammemäe välja Müügi TOPi koostamise põhjuse.

Müügi TOP koostatakse kahes kategoorias: ettevõtted aastakäibega 100 000-1 milj eurot ja üle miljoni euro. Müügi edetabeli aluseks on aasta 2012 käibekasv  eurodes ja protsentides. "Koostatakse kaks pingerida ning kohapunktid summeeritakse," selgitab edetabeli koostamise aluseid Tammemäe. "See tasakaalustab müügikäibe mahust tulenevaid eripärasid." Müügi edetabelisse valitakse kolm aasta tegutsenud firmad, kes on aastal 2012 teeninud kasumit.
Eraldi avaldatakse Ekspordikäibe edetabel, kus põhikriteeriumid ja arvutuspõhimõte on üldjoontes samad, kuid hinnatakse vaid ekspordikäivet. Müügijuhtimise aastakonverentsi õhtusel peol toimub ka müügimeeskondade võistlus, kus põhirõhk on müügioskustel. "Vastupidiselt Müügi edetabelile, on selles jõukatsumises rohkem rõhutud fun´le. Müügitiimid saavad näidata oma oskusi ja fantaasiat," selgitas Tammemäe.

Äripäev koostab aastas enam kui poolsada erineva valdkonna ja maakonna pingerida.

Osale arutelus

  • bestsales .ee

Seotud lood

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

Globalsun otsib päevitus- ja ilutoodete MÜÜGIJUHTI

M-Partner HR OÜ

05. oktoober 2017

ESSVE Estonia otsib TURUNDUSJUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

01. oktoober 2017

Digitrükk is looking for a EXPORT SALES MANAGER

Finesta Baltic OÜ

02. oktoober 2017

Teabevara