Meerits: keskmine eestlane on silmapaistvalt kehv müüja

Investor Heldur Meerits ütles täna Äriplaani konverentsil, et müügivõimekuse kasvatamine on meie võimalus.

"Keskmine eestlane on silmapistvalt kehv müüja.  Õige müügimees on see, kes ka oma tootest midagi teab. See on Eesti võimalus," arvas Meerits Eesti ettevõtete võimalustest rääkides. Ta rõhutas, et Starup ettevõtteid on meil palju ja see viitab eestlase ettevõtlikkusele.

Rääkides aastast 2014 tõdes tarkvaraarendaja Nortali juht ja omanik Priit  Alamäe, et liigseks optimismiks ei ole põhjust. "Jälgides, mis Põhjamaades toimub, siis on pisut hirmutav vaadata, et meil pidu käib." Tema sõnul tuleb arvestada, et me oleme nii tõusude ja langustega Soomest ja Rootsist ligikaudu 6 kuud maas. "Meie esimene eesmärk on järgmise aasta lepingud alla kirjutatuda, et tagada turvalisus," kinnitas ta.

Meeritsa sõnul häirib teda, et kurdetakse pidevalt määramatuse üle. "Me oleme uues normaalsuses, määramatust ongi palju;" avaldas ta arvamust.  Rääkides järgmisest aastast soovitas ta mõelda, et Soomes toimuv on mõneti meie madala kulubaasiga ettevõtetele samas hea võimalus.

Suurettevõtja Hillar Teder pakkus, et see kaup mida me turustame mujale peaks olema lõppprodukt. "See peaks olema pakendatud," viitas ta jätkusuutlikule ärimudelile. "Targa toote allhange on tore asi, aga annab lauale ainult õhukese leiva," tõi Teder välja nõrga koha. Eesti ettevõtjad võiksid tema hinnangul vaadata, kus maailmas on midagi puudu ja siis tasapisi selle suunas liikuda.

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

TELE2 EESTI AS otsib VEEBIANALÜÜTIKUT

Tele2 Eesti AS

21. jaanuar 2019

SOFTREND GROUP OÜ EKSPORDI MÜÜGIJUHTI

Softrend Group OÜ

10. veebruar 2019

Teabevara