Pant: hinnatõus võib takistada turismi arengut

Tallinki juht ja omanik Enn Pant rõhutas täna majanduskonverentsil  Äriplaan turismiäri olulisust Eesti majandusele tervikuna, kuid arengu takistuseks võib saada üldine hindade tõus.

Täna moodustavad turismiteenused 30% ekspordist ja 10% SKPst. „Kas linn ja sadam on nõus teadvustama suurte koguste turistide tähtsust, kes iga päev sadama ja linna vahel liiguvad ning kas näeme tulevikus sadamaala arendusi koostöös linnaarendusega?“ esitas Pant küsimuse.

Pant tundis muret, et juba praegu on Tallinnas Raekojaplatsil hinnad Londoni tasemel.“ Kui see jätkub, siis võib see edaspidi takistuseks saada ka turismi arengule,“ avaldas ta oma ettekandes arvamust.

Vastates küsimusele, kuivõrd mõjutab Tallinki äri olukord, kui soomlastel ei ole enam atraktiivne siia sõita, siis ei pidanud Pant sellist võimalust eriti tõenäoliseks. „Soomlased on selles mõttes imelik rahvas, nad ei taha kodus pidu panna. Ja kus nad veel saaksid oma keeles rääkida, kui mitte siin,“ ei usu Pant, et selles suunas reisijaid vähemaks jääb.
Tallinkil Peterburi suunas liine avada ei plaani. „Ei ole sellist plaani. Me korra käisime seal 8 kuud. Nendega on väga raske rääkida. Sadamaksud ja, olgem ausad, ka korruptsioon, sellest on väga raske läbi närida.“

Iga päev teenindab Tallink Tallinna sadamas keskmiselt 15 000 reisijat ja suvepäevadel serveeritakse üle 100 000 eineportsjoni.

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

SOFTREND GROUP OÜ EKSPORDI MÜÜGIJUHTI

Softrend Group OÜ

10. veebruar 2019

COMPENSA ELUKINDLUSTUS otsib ELUKINDLUSTUSE JA INVESTEERIMISE NÕUSTAJAT

Compensa Life Vienna Insurance Group SE

23. jaanuar 2019

Teabevara