Ekstreemsed näited kaubanduse innovatsioonist

Integrated Marketing Solutionsi juht prof Petersen rõhutas Kaubanduse Aastakongressil, et ellu ei jää mitte kõige tugevamad, vaid need, kes suudavad kõige paremini kohaneda muutustega ja tõi näited uuenenud kaubandusest.

Tesco virtuaalne kaubanduskeskus Lõuna- Korea metroos. See novaatorilik idee viis neid kiiresti turul kolmandale kohale. Metroos on võimalik valida endale sobivad toiduained ning Tesco saadab ostukorvi tellijale koju. Tähelepanu tasub pöörata visuaalsele lahendusele ja mugavusele tellimise vormistamisel.

 

Kauplus ei ole ainul füüsiline koht, kus klient saab osta vajalikku kaupa vaid ka koht meelelehutuseks. Fotol kaubanduskeskus Dubais, kus muuhulgas asub ka suusakeskus.

 

See kauplus asub Vietnamis ja müüb 2000 arvutit kuus, võrdluseks: kõrval asuv pood müüs samal ajal kaks. Naisterahvas fotol ei ole müüja. Tema ülesandeks on kliente lõbustada laulu, tantsu ja millega iganes.

 

Amazon kuulutas sõja jaemüüjatele öeldes avalikult, et pakub igal juhul 10% soodsamat hinda kui jaemüüjad. Täna on võimalik online hinda nutitelefonist kontrollida ka poes olles. Amozonis on täna 7 milj eri toodet.

Uus mudel jaekaubanduses: 10% kaubast on laos piisavalt laia valikuga, 20% kaubast on olemas mõned mudelid ja 70% kaubast on olemas ainult demomudelid ja jaekaupmehed on tarnijatega sõlminud kokkuleppe, et 24h valmis tarnima iga seadme.

20 kauplusega kett Dubais suurtes ostukeskustes mõtlesid välja viisi konkurentidest eristumiseks. Nad ütlesid ostjatele, et juhul kui te soovitud kaupa meilt 24h jooksul osta ei saa, saate selle meilt tasuta. Nad muutsid ärimudelit, panid kauplusesse nurgad, kus sai meeldivalt vestelda ning toetudes klientide vastustele oli neil järgmiseks päevaks kui klient kaubale järele tuli, oli neil valmis juba lisapakkumine kliendile vastavalt tema huvidele.

 

 

 

 

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

OMNIVA otsib INFOÄRI MÜÜGIJUHTI

Eesti Post AS

16. detsember 2018

FITEK otsib potentsiaalikat MÜÜGITALENTI

Tripod Grupp OÜ

16. detsember 2018

Teabevara