2014. aastal plaanib autoostu iga neljas autojuht

TNS Emori poolt eelmise aasta lõpus läbiviidud uuringust selgub, et 2014. aastal plaanib auto ostu iga neljas Eesti autojuht.

Automüügifirma valikul on peamiseks teguriks uue auto hind, kuid üha rohkem inimesi teeb eelistuse müügifirma usaldusväärsuse, asukoha ning järelteeninduse kvaliteedi põhjal.

Eesti suurima autode jaemüüja Amservi tegevdirektori Mart Mägi hinnangul teeb inimeste autoostu huvi kasv mõõdukalt optimistlikuks.

“Kui aasta tagasi plaanis lähiajal oma sõiduki välja vahetada 19 protsenti autojuhtidest, siis tänavu kavatseb seda teha juba iga neljas," lausus Mägi. LIsades, et endiselt on autoostu plaanides aktiivseimad 25-34 aastased, kusjuures nende hulgas on kindlalt kasutatud auto eelistajate hulk kahanemas ja varasemast enam eelistatakse uusi sõidukeid. Uuringust selgus ka see, et kaks kolmandikku neist, kes eelmise auto ostsid uuena, plaanivad seda teha ka järgmise auto ostul.

Järgmise kahe kuni kolme aasta jooksul kavatseb auto osta 16 protsenti ning nelja ja enama aasta pärast 12 protsenti autojuhtidest. Autoostuplaane ei ole 28 protsenti küsitletud autojuhtidest.

Selles, kas auto plaanitakse osta uuena (37%) või kasutatuna (48%), olulist eelistuse muutust uuring võrreldes eelmiste aastatega ei näita.

TNS Emor uuringujuhi Triinu Ojala sõnul on automüügifirmadest ülekaalukalt tuntuimad Amservi esindused, mida nimetas 35 protsenti autojuhtidest ja see näitaja on aastaga 5 protsendi võrra kasvanud.

“Spontaanse tuntuse poolest järgnevad Amservile Silberauto (18%) ja Möller Auto (12%). Ilma marginimesid meenutamata ei osanud nimetada ühegi esinduse nime 47 protsenti kõikidest küsitletuist ja 30 protsenti autojuhtidest,” ütles Ojala.

Nende hulk, kes oskasid vähemalt ühe esinduse nimetada, on aastaga pisut kasvanud. Esindusi teavad jätkuvalt enam alla 34 aastased, tallinlased ja need, kelle praegune auto on ostetud uuena.

TNS Emor telefoniküsitlus “Automüügiesinduste tuntus Eestis” viidi läbi eelmise aasta novembris ja detsembris. Kokku vastas 500 inimest vanuses 18-74 eluaastat, kellest 323 olid juhilubadega isikud, kes sõidavad autoga vähemalt kord kuus.

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Bestsalesi sotsiaalmeedias

RSS

Valdkonna tööpakkumised

TELE2 EESTI AS otsib VEEBIANALÜÜTIKUT

Tele2 Eesti AS

21. jaanuar 2019

COMPENSA ELUKINDLUSTUS otsib ELUKINDLUSTUSE JA INVESTEERIMISE NÕUSTAJAT

Compensa Life Vienna Insurance Group SE

23. jaanuar 2019

Teabevara